Spanjë 1-1 Gjermani, notat e lojtarëve

Ka përfunduar me barazim 1-1 sfida e zjarrtë e zhvilluar në stadiumin “Al Bayt” ndërmjet dy gjigantëve evropiane, Spanjës dhe…

Mbyllet pa fitues drama mes Spanjës dhe Gjermanisë

Ka përfunduar me barazim 1-1 sfida e zjarrtë e zhvilluar në stadiumin “Al Bayt” ndërmjet dy gjigantëve evropiane, Spanjës dhe…

Rikthehet Gjermania, barazon rezultatin me Spanjën

Është ndezur edhe më tutje ballafaqimi ndërmjet Spanjës dhe Gjermanisë hë stadiumin “Al Bayt” pasi Gjermania ka arritur që ta…

​Zhbllokohet rezultati mes Spanjës dhe Gjermanisë

Ka ndryshuar tashmë rezultati në ndeshjen e Kampionatit Botëror ndërmjet Spanjës dhe Gjermanisë. I deshën që të kalonin mbi një…

Brazili synon ta thyejë një rekord të jashtëzakonshëm në ndeshjen ndaj Zvicrës

Brazili do të kërkojë të thyejë një rekord të fazës së grupeve të Kupës së Botës kur të përballet me…

Spanja dominon Gjermaninë por s’ka gola në pjesën e parë

Kanë përfunduar 45 minuta të zjarrta në “Al Bayt stadium” në ndeshjen ndërmjet Spanjës dhe Gjermanisë. Kjo sfidë është e…

​Trajneri i Kroacisë: Ky është veç fillimi, kam tre mesfushorët më të mirë në botë

Trajneri i kombëtares kroate, Zlatko Dalić, beson se mesfushorët e tij janë më të mirët në botë. Treshja e përbërë…

Spanjë-Gjermani, nis përballja në ”Al Bayt stadium”

Humbja nga Japonia në ndeshjen e parë e detyron Gjermaninë që të kërkojë vetëm fitore ndaj Spanjës në ndeshjen e…

Kroacia merr tre pikë të reja ndaj Kanadës

Kroacia ka regjistruar një fitore jashtëzakonisht të rëndësishme në Kupën e Botës duke e mposhtur Kanadën me rezultat 4-1 të…

Gjithçka gati për spektaklin mes Spanjës dhe Gjermanisë, formacionet zyrtare

Humbja nga Japonia në ndeshjen e parë e detyron Gjermaninë që të kërkojë vetëm fitore ndaj Spanjës në ndeshjen e…