Brazil-Zvicër, formacionet zyrtare, nuk starton Shaqiri

Si Brazili ashtu edhe Zvicra do të kërkojnë që ta sigurojnë kualifikimin në 1/8-tën e finales së Kupës së Botës…

Fitore e madhe e Ganës përball Koresë Jugore

Pesë gola dhe një ndeshje spektakolare i ka ofruar ballafaqimi i zjarrtë ndërmjet Koresë së Jugut dhe Ganës. Këto dy…

Start i fuqishëm i pjesës së dytë nga Koreja e Jugut, shënon dy gola për tre minuta

Start u fuqishëm i pjesës së dytë nga Koreja e Jugut, shënon dy gola për tre minuta Ka nisur fuqishëm…

Gana shkon në pushim me epërsi të dyfishtë ndaj Koresë së Jugut

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Koresë së Jugut dhe Ganës, e vlefshme për grupin H të Kupës…

Formacionet zyrtare, Korea e Jugut-Gana

Korea e Jugut dhe Gana do të ballafaqohen në rrethin e dytë të ndeshjeve të grupit H. Koreanët kanë një…

Kameruni dhe Serbia ndajnë pikët

Ka përfunduar me barazim ndeshja ndërmjet Kamerunit dhe Serbisë në të cilën u realizuan gjashtë gola dhe rezultati ishte 3-3.…

Andre Onana braktisë Kamerunin, i jep fund Botërorit

Andre Onana u përjashtua nga Kameruni pak para ndeshjes me Serbinë në Kupën e Botës për shkak të mosmarrëveshjeve taktike…

Brazili pa Neymarin përballë Zvicrës së Xhakës e Shaqirit, formacionet e mundshme

Si Brazili ashtu edhe Zvicra do të kërkojnë që ta sigurojnë kualifikimin në 1/8-tën e finales së Kupës së Botës…

Ditë e zjarrtë e Botërorit, katër sfida të paparashikueshme

Kampioni Botëror i futbollit do të vazhdojë ecurinë drithëruese edhe sot me katër sfida jashtëzakonisht interesante. Gjithçka do të startojë…

Çeku: Kam pranuar mesazhe kërcënuese nga Serbia pas reagimit në FIFA për veprimin e tyre në Botëror

Ministri i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Republikën e Kosovës, Hajrulla Çeku ka bërë të ditur se ditëve…