Tronditet Franca, pëson golin e dytë

Mund të duket e pabesueshme, por është e vërtetë. Franca, kampion bote në fuqi tashmë ka pësuar edhe golin e…

Leo Messi kalon Argjentinën në epërsi

Ka ndryshuar rezultati në finalen e Kupës së Botës ku po ballafaqohen Argjentina dhe Franca. Lionel Messi e ka kaluar…

​Kalojnë 20 minuta lojë në finalen Argjentinë-Francë

Kanë kaluar 20 minuta lojë në finales e Kupës së Botës ku po ballafaqohen Argjentina dhe Franca në stadiumin “Iconic…

Argjentinë-Francë, nis finalja e Botërorit

Në “Lusail Iconic Stadium” ka nisur tashmë finalja e shumëpritur e Kampionatit Botëror ndërmjet Argjentinës dhe Francës. Si francezët ashtu…

​E fundit, ndryshim i papritur në formacionin e Argjentinës

Trajneri i Argjentinës Lionel Scaloni ka bërë një ndryshim në formacionin zyrtar në minutat e fundit para finales me Francën.…

Ceremonia e përmbylljes së Botërorit

Sot do të zhvillohet ndeshja e fundit e Kampionatit Botëror “Katari 2022”. Nga ora 16:00 në stadiumin “Iconic Luisal” Argjentina…

Argjentinë-Francë, formacionet zyrtare

Lionel Messi do të kërkojë që ta shtojë në koleksionin e tij trofeun e vetëm të munguar, atë të Kupës…

Francë-Argjentinë, Adriano vë bast afro 2000 euro, ja parashikimi i tij

Ish-sulmuesi i Interit, Adriano, do të lutet gjatë finales së Kupës së Botës mes Argjentinës dhe Francës, pasi ka vënë…

Lexuesit e KosovaPress-it zgjedhin favoritin e finales Argjentinë-Francë

Vetëm edhe dy orë kanë mbetur deri tek fillimi i finales së madhe të Kampionatit Botëror të futbollit. Në Katar…

Messi e Mbappe udhëheqin sulmet e finales së madhe, formacionet e mundshme

Lionel Messi do të kërkojë që ta shtojë në koleksionin e tij trofeun e vetëm të munguar, atë të Kupës…