Maroku e thellon epërsinë, Kanadaja në krizë – video

Tanimë është shënuar edhe goli i dytë i ndeshjes në stadiumin “Al Thumama”. Kombëtarja e Marokut ka arritur ta thellojë…

Çfarë goli i bukur nga Ziyech, Maroku në epërsi kundër Kanadasë – video

Ende pa kaluar minuta e 5’ e ndeshjes dhe tanimë është shënuar goli i parë në përballjen mes Kanadasë e…

Nisin dy ndeshjet e grupit F të Botërorit

Kanë startuar tashmë dy ndeshjet jashtëzakonisht interesante të grupit F të Kampionatit Botëror, nga ku edhe do të dalin dy…

Trajneri i Portugalisë ka një paralajmërim për Ronaldon

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, ka thënë se Cristiano Ronaldo mund të mungojë në ndeshjen e fundit të ekipit në…

Formacionet zyrtare, Kroaci-Belgjikë

Kroacia dhe Belgjika do të ballafaqohen në një sfidë direkte për të siguruar një vend në mesin e 16 ekipeve…

Trajneri i Zvicrës zbulon nëse Shaqiri do të luajë kundër Serbisë

Një lajm jashtëzakonisht i mirë ka ardhur së fundit nga trajneri i Zvicrës Murat Yakin në prag të ndeshjes vendimtare…

Shaqiri në dyshim për ndeshjen ndaj Serbisë

Zvicra do ta zhvillojë të premten ndeshjen vendimtare për kualifikim në fazën tjetër të Kampionatit Botëror ku do të ballafaqohet…

​Jep dorëheqje trajneri i kombëtares së njohur

Pas eliminimit të Meksikës nga faza grupeve të Kupës së Botës të mërkurën, skuadra dhe trajneri Gerardo “Tata” Martino i…

Gjermania më “armët” më të forta ndaj Kosta Rikës

Vetëm fitorja ndaj Kosta RIkës do të bënte që Gjermanisë të futet në grupin e 16 skuadrave më të mira…

Enrique: Futbolli është shfaqje, lë të ofrojmë spektakël për tifozët

Trajneri i Kombëtares së Spanjës, Luis Enrique ka këshilluar të gjithë trajnerët e skuadrave pjesëmarrëse në Kampionatin Botëror që përtej…