Kane i gatshëm për Senegalin, synon golin

Ylli i Tottenhamit, Harry Kane ndihet tejet i gatshëm për ndeshjen e radhës së Anglisë kundër Kombëtares së Senegalit. Anglia…

Messi shpallet lojtari i ndeshjes kundër Australisë

Magjia e Lionel Messit e eliminoi sot Australinë nga Kampionati Botëror “Katar 2022”. Kombëtarja e Argjentinës siguroi çerekfinalen e këtij…

Holandë-Argjentinë, çerekfinalja e parë e Botërorit “Katar 2022”

Kanë përfunduar dy ndeshjet e programit të sotëm të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku tanimë kemi mësuar kombëtaret të cilat…

Argjentina prek çerekfinalen, eliminon Australinë

Lionel Messi me shokët e tij te Argjentina po e vazhdojnë ëndrrën në Kampionatin Botëror “Katar 2022”, ku tani kanë…

Portieri i shtangur, Australia shënon kundër Argjentinës – video

Tanimë është shënuar edhe goli i tretë i ndeshjes në stadiumin “Ahmad bin Ali” mes Argjentinës dhe Australisë. Kombëtarja e…

Shënon Alvarez, Argjentina gjithnjë e më afër çerekfinales së Botërorit – video

Tanimë është shënuar edhe goli i dytë i ndeshjes mes Kombëtares së Argjentinës dhe asaj të Australisë. Argjentina ka arritur…

Pjesa e parë: Argjentina në epërsi kundër Australisë me golin e Messit

Ka përfunduar pjesa e parë në përballjen tejet interesante mes Kombëtares së Argjentinës dhe asaj të Australisë. Pas 45’ minutave…

Messi shënon kundër Australisë, Argjentina përpara – video

Lionel Messi ka shënuar golin e tij të nëntë në karrierë në Kupën e Botës. Kombëtarja e Argjentinës ka kaluar…

Van Gaal: Mund të bëhemi kampion bote

Louis van Gaal e di se ende ka një rrugë të gjatë për të bërë deri te finalja, por deklaroi…

Fillon ndeshja mes Argjentinës e Australisë

Ka filluar të zhvillohet minuta e parë në përballjen tejet interesante mes Kombëtares së Argjentinës dhe asaj të Australisë. Përballja…