Formacionet zyrtare, Japoni-Kroaci

Kroacia do ta kërkojë sot një vend në mesin e tetë skuadrave më të mira të Kupës së Botës që…

FIFA nis hetimet ndaj Serbisë pas incidenteve në ndeshjen me Zvicrën

Shtëpia më e madhe  botërore e futbollit FIFA ka hapur procedurë kundër Serbisë, ndërsa kapiteni i Zvicrës dhe Kombëtarja e…

Brazili kërkon çerekfinalen e Botërorit me fitore ndaj Koresë së Jugut, rikthehet Neymari

Rikthimi i Neymari është lajmi më i mirë që mund të merrte Brazili në prag të ballafaqimit me Korenë e…

Japoni-Kroaci, formacionet e mundshme

Kroacia do ta kërkojë sot një vend në mesin e tetë skuadrave më të mira të Kupës së Botës që…

Botërori vazhdon sot me dy sfida të tjera, në fushe zbresin edhe Brazili e Kroacia

Kampionati Botëror i futbollit do të vazhdojë sot rrugëtimin e tij me dy ndeshjet të tjera jashtëzakonisht interesante. Sfida e…

Angli 3-0 Senegal, notat e lojtarëve

Do të jetë Anglia kundërshtari i Francës në çerekfinalet të Kampionatit Botëror pasi skuadra e trajneri Gareth Southgate ka triumfuar…

Anglia kundërshtari i Francës në çerekfinale të Botërorit

Do të jetë Anglia kundërshtari i Francës në çerekfinalet të Kampionatit Botëror pasi skuadra e trajneri Gareth Southgate ka triumfuar…

Pele nga spitali: Shikojeni Brazilin në Botëror

Legjenda e futbollit brazilian, Pele është në gjendje stabile shëndetësore në spital, pavarësisht raporteve të mëparshme që sugjeronin se ai…

Anglia shkon në pushim me epërsi të dyfishtë ndaj Senegalit

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Kampionatit Botëror ndërmjet Anglisë dhe Senegalit e cila po zhvillohet në stadiumin…

​Zhbllokohet rezultati në ndeshjen Angli-Senegal

Ka ndryshuar tashmë rezultati në ballafaqimin ndërmjet Anglisë dhe Senegalit që po luftojnë për një vend në çerekfinale të Kampionatit…