Kroacia në çerekfinale të Kampionatit Botëror

Kroacia është skuadra e radhës që është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Botëror që po zhvillohet në Katar. Kroatët arritën…

Japoni-Kroaci, çerekfinalisti vendoset pas penalltive

As 120 minuta nuk kanë mjaftuar që të vendoset çerekfinalisti i radhës në Kampionatin Botëror ndërmjet Japonisë dhe Kroacisë. Rezultati…

Mbyllen 15 minutat e para të shtesave, mbetet 1-1 rezultati mes Japonisë dhe Kroacisë

Kanë përfunduar tashmë 15 minutat e para të vazhdimeve në ndeshjen ndërmjet Japonisë dhe Kroacisë. Rezultati ka mbetur i pandryshuar…

Trajneri i Zvicrës zbulon planin për ta ndalur Ronaldon

Pasi e eliminuan Serbinë, Zvicra tani ka një tjetër objektiv të madh, ta eliminojë edhe Portugalinë dhe të kalojë në…

Nuk mjaftojnë 90 minuta, ndeshja Japoni-Kroaci shkon në vazhdime

Ka përfunduar pa fitues koha e rregullt e ndeshjes ndërmjet Japonisë dhe Kroacisë, me rezultatin e barabartë 1-1. Nga një…

Perisic shënon supergol për të barazuar rezultatin ndaj Japonisë

Ivan Perisic e ka rikthyer në lojë Kroacinë ndaj Japonisë pasi ka arritur që ta barazojë rezultatin në 1-1. Sulmuesi…

Japoni-Kroaci, dominojnë kroatët por shënojnë japonezët, mbyllet pjesa e parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së Kampionatit Botëror ndërmjet Japonisë dhe Kroacisë. Kjo ndeshje e cila po zhvillohet…

Japoni-Kroaci, nis ndeshja në “Al Janoub stadium”

Ka nisur tashmë në “Al Janoub Stadium” ndeshja ndërmjet Japonisë dhe Kroacisë. Kroacia do ta kërkojë sot një vend në…

Formacionet zyrtare, Japoni-Kroaci

Kroacia do ta kërkojë sot një vend në mesin e tetë skuadrave më të mira të Kupës së Botës që…

Brazili kërkon çerekfinalen e Botërorit me fitore ndaj Koresë së Jugut, rikthehet Neymari

Rikthimi i Neymari është lajmi më i mirë që mund të merrte Brazili në prag të ballafaqimit me Korenë e…