Përfundon pjesa e parë mes Marokut e Spanjës

Ka përfunduar pjesa e parë në përballjen tejet interesante mes Kombëtares së Marokut dhe asaj të Spanjës, e vlefshme kjo…

Gavi bën historinë me paraqitjen kundër Marokut

Momentalisht është duke u zhvilluar përballja tejet interesante mes Kombëtares së Marokut dhe asaj të Spanjës, ku rezultati vazhdon të…

Maroku përballë Spanjës, nis ndeshja në “Education City Stadium”

Ka filluar ndeshja ndërmjet Spanjës dhe Marokut Spanja e Luis Enriques llogoritet si skuadra favorite  për të kaluar në çerekfinale…

Portugali-Zvicër, Rashkaj: Kjo është kombëtarja favorite për të vazhduar tutje

Portugalia dhe Zvicra do të ballafaqohen sonte mes vete për ta siguruar biletën e fundit që siguron një vend në…

Maroku kërkon ta befasojë Spanjën, formacionet zyrtare

Spanja e Luis Enriques llogoritet si skuadra favorite  për të kaluar në çerekfinale të Kampionatit Botëror përballë kundërshtarit të sotëm,…

Fillon demontimi i stadiumeve të Botërorit në Katar

Puna e çmontimit ka nisur në stadiumet e para të Kupës së Botës në Katar. Tre nga tetë stadiumet nuk…

Raphinha: Nuk shikoj fare futboll, as Botërorin

Brazili ka eliminuar me lehtësi Korenë e Jugut për të siguruar një vend në mesin e tetë skuadrave më të…

Sterling: Nuk kthehem në Botëror pa u siguruar familja ime

Ylli i Chelseat dhe Anglisë, Raheem Sterling thotë se nuk do të kthehet në Kupën e Botës në Katar derisa…

Ja pse 13 dhjetori mund të jetë ditë e madhe në Kampionatin Botëror

Kampionati Botëror i futbolli që po zhvillohet në Katar tashmë ka hyrë në fazën e tij më të nxehtë dhe…

Ronaldo paralajmëron Zvicrën: Gati për të dhënë gjithçka

Sonte me fillim nga ora 20:00 do të zhvillohet ballafaqimi tejet interesant i Kampionatit Botëror ku do të ndeshjen Portugalia…