Kampioni vazhdon tutje në mesin e tetë më të mirëve të Botërorit

Franca që është kampion bote ne fuqi është kualifikuar në mesin e tetë skuadrave më të mira të këtij kampionati…

Mbappe shënon gol të bukur, Franca pranë kualifikimit tutje

Franca tashmë ka shënuar edhe golin e dytë ndaj Polonisë duke iu ofruar edhe më shumë kualifikimit në mesin e…

Shaqiri: Doja të shënoja edhe një gol ndaj Serbisë, kjo është arsyeja

Pas fitores 3-2 ndaj Serbisë, entuziazmi rreth Granit Xhakës e tejkaloi hyrjen në 1/8 e finales për Zvicrën, por njeriu…

​Franca shkon në pushim me epërsi minimale ndaj Polonisë

Kanë përfunduar 45 minutat e para të ballafaqimit ndërmjet Francës dhe Polonisë. Fituesi i kësaj ndeshje do të shkojë në…

Nis ballafaqimi ndërmjet Francës dhe Polonisë

Franca dhe Polonia do të luftojnë kokë më kokë për të siguruar një vend në mesin e tetë skuadrave më…

Rikthehet Neymar, i gatshëm për sfidën me Korenë e Jugut

Sulmuesi i Brazilit Neymar duket se ka lënë prapa krahëve lëndimin e tij dhe tashmë është rikuperuar plotësisht. Kështu së…

Francë-Poloni, formacionet zyrtare

Franca dhe Polonia do të luftojnë kokë më kokë për të siguruar një vend në mesin e tetë skuadrave më…

Francë-Poloni, formacionet e mundshme

Franca dhe Polonia do të luftojnë kokë më kokë për të siguruar një vend në mesin e tetë skuadrave më…

Sot mësohen dy çerekfinalistët e radhës në Botëror, këto janë ndeshjet

Pas Holandës dhe Argjentinës që ishin të parat që siguruan vendin në mesin e tetë ekipeve më të mira në…

Kane i gatshëm për Senegalin, synon golin

Ylli i Tottenhamit, Harry Kane ndihet tejet i gatshëm për ndeshjen e radhës së Anglisë kundër Kombëtares së Senegalit. Anglia…