Xhaka shpallet lojtari i ndeshjes kundër Serbisë

Granit Xhaka ka çmendur sot serbët, ku ishte një lider i padiskutueshëm në Kombëtaren e Zvicrës. Zvicra e mposhti sot…

Kompletohen çiftet eliminatore të Kupës së Botës “Katar 2022”

Me kualifikimin e Kombëtares së Zvicrës dhe asaj të Brazilit tani është kompletuar edhe faza e eliminatoreve të Kampionatit Botëror…

Kurti uron Zvicrën: Serbia nuk kalon

Kombëtarja e Zvicrës e mposhti sot Serbinë me shifrat 3:2, kështu edhe duke ia vulosur eliminimin nga Kampionati Botëror “Katar…

​Grupi G: Kualifikohen Zvicra e Brazili, Serbia te shpija

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku tanimë kemi mësuar dy…

Drama në fund të ndeshjes, Kameruni kalon në epërsi kundër Brazilit – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në ndeshjen mes Kamerunit dhe Kombëtares së Brazilit, ku kjo e fundit e gjen vetën në…

Xhaka shan keq stafin serbë – video

Kapiteni i Zvicrës me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka po mahnit me paraqitje në ndeshjen kundër Serbisë. Xhaka po tregohet lider…

Momenti kur tifozja bën shqiponjën përpara serbëve – video

Momentalisht është duke u zhvilluar përballja mes Serbisë dhe Kombëtares së Zvicrës, ku kjo e fundit gjendet në epërsi minimale…

Zvicra përsëri në epërsi kundër Serbisë – video

Kombëtarja e Zvicrës ka arritur ta shënojë edhe golin e tretë të ndeshjes kundër Serbisë. Zvicra ka kaluar në epërsi…

Pjesa e parë: Zvicra luan baras, pa gola mes Kamerunit e Brazilit

Ka përfunduar pjesa e parë në dy ndeshjet e fundit të fazës së grupeve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku…

Barazon Zvicra, shënon Embolo – video

Tanimë është barazuar rezultati në ndeshjen mes Serbisë dhe Kombëtares së Zvicrës, ku kjo e fundit ka gjetur golin e…