FIBA e largon pezullimin e përgjithshëm të garave të saj

Pas raportit të takimit të fundit të Grupit Këshillues Mjekësor të FIBA-s (MAG), kjo e fundit ka vendosur të largojë…

Zeneli rikthehet te goli pas një kohe të gjatë, kalon në epërsi skuadrën e tij

Ylli kosovar, Arbër Zeneli ka arritur të shënoj golin e parë pas një lëndimi që e la jashtë për një…

Ozil gjithnjë e më larg Arsenalit

Marrëdhënia mes Arsenal-it dhe Mesut Ozil-it nuk është ajo e njëjta siç ka qenë më parë. Fantazisti Topçinjve është prej…

Drita – Feronikeli, formacionet zyrtare

Sot do të luhen edhe tri ndeshjet e fundit të javës së 29-të në Superligën e Kosovës në futboll. Ndeshja…

Prishtina fillon përgatitjet për ndeshjen ndaj Dritës, ekipin e udhëhoqi Curri në mungesë të Dallkut

Prishtina i është rikthyer punës pas ngjarjeve aspak të hijeshme në Gjilan, teksa futbollistët dhe stafi teknik u qëlluan me…

Milan fillon bashkëpunimin me agjencinë e reperit Jay-Z

Milani bëhet e para skuadër futbolli në botë që nënshkruan një marrëveshje bashkëpunimi me Roc Nation, një agjenci në pronësi…

Albana Arifi: Nuk do të jetë lehtë, por shpresoj se do të kualifikohemi

Hendbollistja e Kombëtares së Kosovës, Albana Arifi, ka respekt për kundërshtarët në kualifikimet për Botërorin 2021, por nuk e vlerëson…

Pas zhvillimeve të djeshme, reagon edhe Këshilli Profesional i Gjyqtarëve

Këshilli Profesional i Gjyqtarëve ka reaguar pas zhvillimeve të djeshme në futbollin kosovar. Ky këshill, ka bërë thirrje për qetësi…

Reagon edhe Gjilani: Ngjarjet në fund të takimit nuk e zbehin fitoren ndaj Prishtinës

Pas zhvillimeve të djeshme në ndeshjen, Gjilani – Prishtina, skuadra vendase ka dalë sot me një reagim zyrtar. SC Gjilani…

Incidenti në Gjilan, reagon Federata e Futbollit të Kosovës

Pas incidentit të djeshëm në ndeshjen Gjilani – Prishtina, gjatë ditës së sotme Komisioni i Garave në Federatën e Futbollit…
error: