Shkëmbim me armë zjarri në Podujevë, dy të plagosur

Shkëmbim me armë zjarri ka ndodhur mbrëmë në rrugën “Fahri Fazliu” në Podujevë, por fatmirësisht pa viktima. Policia raporton se…

Ali Uka emërohet ushtrues detyre i kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore të Gjakovës

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka emëruar si ushtrues të detyrës së kryeprokurorit të Prokurorisë Themelore të Gjakovës, deri në…

Kthehet në rigjykim çështja penale kundër të akuzuarit H.Ç.

Departamenti Special i Gjykatës se Apelit të Kosovës, ka vendosur lidhur më ankesat në çështjen penale kundër të akuzuarit H.Ç.…

Kërcënon një person, i konfiskohet sopata dhe arrestohet

Policia në Vushtrri ka arrestuar një person të dyshuar pasi kishtë kërcënuar një person tjetër rreth një mosmarrëveshje të një…

“Policia dhe Prokuroria t’i kërkojnë falje publike familjes së Kujtim Veselit”

Aktivistë të fushatës “Drejtësi për Kujtimin” kanë dorëzuar sot në Prokurorinë e Shtetit peticionin me mbi 1300 nënshkrime të qytetarëve…

Vetaksident në autostradën “Arbën Xhaferi”, vdes vozitësi

Një person me veturë nga pakujdesia ka shkaktuar vetaksident në autostradën “Arbën Xhaferi”, ku si pasojë, vozitësi ka vdekur në…

Ngacmoi seksualisht një femër në Mitrovicë, arrestohet

Një person është arrestuar në Mitrovicë, pasi që i njëjti kishte ngacmuar seksualisht viktimën femër kosovare. Me vendim të prokurorit,…

Konfiskohet një mulli për bluarje të substancave narkotike, dy të arrestuar

Dy persona janë arrestuar në fshatin Klinë e Poshtme të Skenderaj, pasi që gjatë kontrollit te të njëjtit janë gjetur…

Rrahje për pronë, tre të arrestuar

Tre persona janë arrestuar në Gjilan, pasi që janë përleshur në mes vete, për arsye të një kontesti pronësor. Të…

Arrestohet një femër te Ambasada e Zvicrës në Kosovë

Një femër është arrestuar nga Policia e Kosovës para Ambasadës së Zvicres në Prishtinës, pasi ajo nuk është pajtuar me…