Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Policia kufitare ndalon dy kamionë, tentuan të kalojnë ilegalisht kufirin

Policia e Kosovës (PK), në këtë rast njësia policore kufitare gjatë patrullimit të tyre në fshatin Vracevo të Leposaviqit,  ka…

Pas zënkës me babanë i vë flakën shtëpisë së tij

Një persona pas zënkës me babanë e tij në Obiliq, i ka vënë flakën shtëpisë së tij. Zjarrfikësit e kanë…

Arrestohet një grua pasi ushtroi dhunë fizike ndaj fëmijëve të vet

Një grua është arrestuar në Ferizaj, pasi ka ushtruar dhunë fizike ndaj dy fëmijëve të saj të mitur. Pas intervistimit…

Brenda një dite 775 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCovid

jatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës, ka shqiptuar 775 gjoba për shkelësit e Ligjit për menaxhimin e Pandemisë.…

Sulmohet fizikisht një polic në Prishtinë

Një person në Prishtinë është arrestuar pasi  i njëjti nuk ka pranuar që të legjitimohet, ndërsa ka fyer dhe sulmuar…

Shpërthejnë dy grandata dore në Prishtinë

Dy granata dore dyshohet se kanë shpërthyer në zonën rreth një hoteli në lagjen “Kodra e Trimave”, në Prishtinë. Policia…

Arrestohet një polic i dyshuar për keqtrajtim gjatë detyrës zyrtare

Hetuesit e Inspektoratit Policor të Kosovës, kanë arrestuar një zyrtar policor, punonjës në Stacionin Policor Qendra, nën dyshimin se i…

Arrestohen dy persona, prezantohen si policë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona pasi të njëjtit kanë ndaluar një veturë dhe duke u prezantuar si policë…

Brenda një dite 829 gjoba për qytetarët që nuk respektuan masat antiCovid

Gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës, ka shqiptuar 829 gjoba për shkelësit e Ligjit për menaxhimin e Pandemisë.…

Zhduket një person në Gjakovë

Një person nga fshati Pjetërshan i komunës së Gjakovës është raportuar si i zhdukur. Personi është me të meta psikike,…
error: