Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Arrestohen 134 persona për shkelje të orës policore në Maqedoninë e Veriut

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë arrestuar 134 persona për shkelje të orës policore. Sa i…

Nuk respektuan vendimin e Qeverisë së Kosovës, arrestohen dy shtetas të Shqipërisë

Një shtetas i Shqipërisë është arrestuar në fshatin Zajm të Klinës dhe një tjetër në fshatin Drenoc të Malishevës, pasi…

Gjashtë emigrant irakian ikin nga Qendra e të Huajve në Vranidoll

Gjatë shtetas irakian kanë ikur nga Qendra për Mbajtjen e të Huajve në Vranidoll të Prishtinës. Rastin e ka raportuar…

Digjen disa zyre të punës në Graqanicë

Një person ka raportuar se në rrethana të pa njohura në zjarr i janë përfshirë zyrat e punës në Graqanicë.…

Një person i plagosur me armë dhe një tjetër me thikë në Prishtinë

Njësia policore ka hasur tre të dyshuar në Prishtinë, ku prej tyre njëri ishte i plagosur nga arma e zjarri…

Nuk respektuan vendimin e Qeverisë, ndalohen 102 persona

Policia e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit ka ndaluar dhe dërguar në procedurë të rregullt 102 persona për shkak…

Hyrje daljet e Prishtinës të bllokuara

Kryeqyteti në këtë mëngjes vërehet me qarkullimin e një numër të vogël të automjeteve. Në hyrje-daljet e Prishtinës, janë vendosur…

CIA filloi programin e kontrollit të mendjes para 67 vjetësh

Drejtori i CIA-s, Allen Dulles, më 13 prill 1953, nis programin e kontrollit të mendjes MKULTRA. Qëllimi i projektit ishte…

Në Turqi konfirmohen rreth 5 mijë raste të reja dhe 97 viktima

Autoritetet turke raportuan sot edhe për 4.889 raste të reja të koronavirusit dhe 97 të vdekur gjatë 24 orëve të…

Policia pranë një shtëpie në Tophane

Në rrugën “Lidhja e Prizrenit” në Tophane, në Prishtinë, pjesëtar të Policisë së Kosovës po qëndrojnë pranë një shtëpie, ku…
error: