Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Dëmtojnë gjësendet në Muzeun e Muzikës në Gjakovë

Disa persona të panjohur mëngjesin e djeshëm janë futur me forcë në objektin e Muzeut të Muzikës në Gjakovë. Zyrtari…

Zbulohen dy grupe të hajnave në Prizren, ka të arrestuar

Policia e Kosovës ka ndaluar dy grupe të hajnave në Prizren dhe ka arrestuar tre persona. Këta persona dyshohet se…

Konfiskohen qindra doza kanabis e kokainë, dy të arrestuar në Tiranë

Policia në Shqipëri ka goditur një tjetër rast të shpërndarjes së lëndëve narkotike, duke arrestuar në flagrancë dy shtetas, K.…

Szunyog dhe Wigemark: Rishikimi i sektorit të sundimit të ligjit, bazë e mirë për reformim

Përfaqësuesi special të BE-së, ambasadori Tomas Szunyog dhe shefi i misionit të Bashkimit Evropian për Sundim të Ligjit në Kosovë…

Arrestohen dy persona për vjedhje në Fushë Kosovë

Mbrëmë rreth orës 22:30 njësitet policore të stacionit të Fushë Kosovës, kanë arrestuar dy persona të dyshuar për vjedhje të…

Keqtrajtoi fëmijët e saj, një muaj paraburgim

Gjykata Themelore në Ferizaj, ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës së paraburgimit kundër të…

Arrestohen 17 persona

Vetëm brenda 24 orëve Policia e Kosovës raporton për arrestimin e 17 personave. 17 personat e arrestuar gjatë së dielës,…

Vdes duke peshkuar një person në Gjilan

Një person ka vdekur derisa ishte duke peshkuar afër një lumi në Gjilan. Policia ka njoftuar se ekipi mjekësor e…

Shqiptohen 835 gjoba për mosrespektim të masave antiCOVID-19

Masat antiCOVID-19 po vazhdojnë të mos gjejnë zbatim në Kosovë. Vetëm gjatë së dielës policia ka shqiptuar 835 gjoba për…

Keqtrajtoi fëmijët e saj, prokuroria kërkon paraburgim

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në Gjykatën Themelore në Ferizaj, ndaj të…
error: