Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Arrestohet një person për ngacmim seksual

Një person është arrestuar në Skenderaj pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitër. Me vendim të prokurorit, pas…

Policia jep detaje rreth aksidentit në rrugën Prishtinë-Podujevë

Policia ka dhënë detaje rreth aksidentit të djeshëm në magjistralen Prishtinë-Podujevë ku humbi jetën një person. Në raportin 24 orësh…

Persona të maskuar i futen në shtëpi, e plagosin me armë zjarri

Një plagosje me armë zjarri është raportuar në fshatin Nobërgjan të komunës së Pejës. Siç bëhet e ditur në raportin…

Policia patrullime në mbarë vendin, apelon për respektim të masave antiCovid

Në tërë vendin, patrullat policore po realizojnë detyrat e tyre në shërbim të qytetarëve, duke ofruar siguri dhe duke realizuar…

7 persona të lënduar në një aksident trafiku në Llaushë të Skenderajt

Shtatë persona kanë mbetur të lënduar gjatë një aksident trafiku në fshatin Llaushë të Skenderajt. Kështu ka bërë të ditur…

Qendra Mjekësore e FSK-së bëhet me 100 respiratorë

100 respiratorë i janë dhuruar Ministrisë së Mbrojtjes nga shteti i Norvegjisë, donacion ky që arrin vlerën rreth një milion…

Ndërhyri policia në sallën “1 Tetori”, vendoset kontrolli (Foto)

Policia e Kosovës ka ndërhyrë për ta vënë nën kontroll tollovinë që u krijua para sallës “1 Tetori”, në Prishtinë,…

​Kërkohet paraburgim ndaj një personi për veprën penale “vrasje në tentativë”

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka bërë kërkesë në Gjykatën kompetente në Gjakovë, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të…

Keqtrajtoi fëmijën e vet, arrestohet

Një person është shoqëruar në stacionin policor në Podujevë, pasi që ka keqtrajtuar fëmijën e tij viktimën mashkull. Viktima ka…

Katër të lënduar në një aksident në rrugën Bardh i Madh – Drenas

Një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën Bardh i Madh-Drenas. Në këtë aksident janë lënduar katër persona. Zëdhënësja e Policisë…
error: