Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

2.220 kosovarë kanë humbur jetën nga Covid-19

Pandemia Covid-19 e shfaqur në Kosovë në mars të vitit 2020 ka marrë jetën e 2 mijë e 220 qytetarëve.…

3100 qytetarë u vaksinuan sot, MSh-ja tregon se kush mund të imunizohet gjatë vikendit

Ministria e Shëndetësisë njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se procesi i vaksinimit kundër COVID-19 vazhdon edhe gjatë ditëve të…

Zemaj: Albin Kurti e Arben Vitia sot kanë rrezikuar qytetarët e Kosovës

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, e ka quajtur papërgjegjësi totale tollovinë e krijuar sot tek salla “1 tetori”, në Prishtinë,…

Dy të vdekur dhe 49 raste të reja me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, janë testuar gjithsej 1.835 mostra…

Shumë të moshuar po presin për vaksinim në Prishtinë, kritikojnë organizimin e procesit

Në qendrën e vaksinimit në Prishtinë, ka vazhduar vaksinimi i të moshuarve mbi moshën 65 vjeç. Kjo sallë ishte e…

Ndërhyri policia në sallën “1 Tetori”, vendoset kontrolli (Foto)

Policia e Kosovës ka ndërhyrë për ta vënë nën kontroll tollovinë që u krijua para sallës “1 Tetori”, në Prishtinë,…

Haradinaj: Ju lutem mos i trajtoni kështu qytetarët e Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas tollovisë së krijuar para sallës “1 tetori”, ku…

Tollovi para sallës “1 Tetori”, të moshuarit presin me orë të tëra për t’u vaksinuar

Pas një ditë pushimi së procesit të vaksinimit për shkak të festës së Fiter Bajramit, sot ka rinisur vaksinimi i…

251 gjoba për mosrespektim të masave anti-Covid

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 251…

Abdixhiku: Ky s’është vaksinim, është papërgjegjësi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka reaguar pas krijimit të tollovisë për të marrë vaksinën në sallën…
error: