Sëmundjet kronike jo ngjitëse, shkaktar kryesor i vdekjeve në gjithë botën

Është mbajtur dita e dytë e simpoziumit për sëmundjet kronike jo ngjitëse në Kosovë, nikoqir e të cilit janë  Ministria…

Rreth 100 milionë njerëz në Evropë jetojnë me sëmundje kardiovaskulare

Po mbahet dita e dytë e simpoziumit për sëmundjet kronike jo-ngjitëse në Kosovë ku po diskutohet për sëmundjet e zemrës,…

Sëmundjet kronike jo ngjitëse, sfidë shëndetësore

Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike mbajtën simpoziumin për sëmundjet kronike jo ngjitëse në Kosovë. Qëllimi i…

Vitia: Sëmundjet kronike jo ngjitëse, sfidë e madhe shëndetësore

Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike po mbajnë simpoziumin për sëmundjet kronike jo-ngjitëse. Qëllimi i këtij simpoziumi…

Punëtorët teknik të QKMF-së në Prishtinë protestojnë nesër për paga

Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi njofton se nesër (e martë) prej orës 10:00 deri në…

Ngjarjet në veri, flasin nga Spitali i Mitrovicës

Drejtoresha e Spitalit të përgjithshëm “Sami Haxhibeqiri’ në Mitrovicë, Luljeta Zhubi  në lidhje me plagosjen e policëve ka treguar për…

Mjeku kujdestar: Polici i plagosur nuk mund të lirohet sot nga spitali

Mjeku kujdestar në Kirurgjinë Trokale në QKUK, Fitim Selimi, e cili aktualisht po merret me gjendjen e policit të plagosur…

​Ngrihet gjendja e gatishmërisë në institucionet shëndetësore

Pas ngjarjeve të ndodhura në veri të Kosovës, Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës (ShSKUK), ka ngritur gjendjen e…

Mjekë nga Turqia me stafin vendor operuan 12 fëmijë në QKUK

Mjekët nga Turqia, në bashkëpunim me stafin e mjekëve dhe infermierëve nga klinikat e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK),…

Mjekët në Pulmologji i shpëtojnë jetën një personi pasi kishte gëlltitur kurorë dhëmbësh

Mjekët në Klinikën e Pulmologjisë i kanë shpëtuar jetën një pacienti pasi një kurorë dhëmbësh i kishte depërtuar në rrugët…