​Rama: Shqipëria e të gjithë shqiptarëve sot ulet në tavolinën e Evropës së bashkuar

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është deklaruar me rastin e hapjes së negociatave nga Bashkimi Evropian për Tiranën dhe Shkupin.…

​Rama sot në Bruksel, Shqipëri- BE rruga e vështirë drejt integrimit

Shqipëria pret sot të nisë Konferencën e parë Ndërqeveritare Shqipëri- BE në Bruksel. Pas votimit në parlamentin maqedonas të propozimit…

Ulen rastet me COVID-19 në Shqipëri

Në 24 orët e fundit, në Shqipëri, nga 937 testime kanë rezultuar pozitivë me COVID-19 427 qytetarë. Ndërkohë që gjatë…

​OJQ-të serbe mund të mbesin pa fonde nga ShBA-ja dhe BE-ja, arsyeja Vladimir Putini

Nga vlerësimet e diplomatëve të huaj të vendeve kryesore perëndimore, organizatat joqeveritare në Serbi kanë dështuar në shumicën e fushave.…

Krasniqi përgëzon vendimin e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut: Hap historik

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka përgëzuar shumicën parlamentare në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, e cila…

​Analisti serb thotë se Rusia në fakt e ka njohur Kosovën

Kërkesa për njohjen e rajoneve ukrainase të okupuara nga seperatistët rusë Donetsk dhe Lugansk dhe konsiderimi i Kosovës si shtet…

Sezon pa roje bregdetare në Shqipëri

Sipas Vendimi të Këshillit të Ministrave në Shqipëri, çdo subjekt që merr lejen për të përdorur zonën e plazhit duhet…

Shaip Kamberi ia paraqet 9 kërkesa Qeverisë së Serbisë

Deputeti shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi përmes një postimi në facebook, ka bërë të ditur se ia ka…

Protestohet kundër propozimit francez para Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

Derisa në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut nis të enjten debati për miratimin e dokumentit të njohur si “propozimi francez”,…

Shaip Kamberi konsultohet me Vuçiq-in për qeverinë e re

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq nis konsultimet për krijimin e qeverisë së re. Shaip Kamberi ka mbërritur në Pallatin Presidencial, për…