​Revista italiane: Zbulojini bukuritë e Shqipërisë

Jo vetëm deti, tashmë i njohur nga e gjithë Evropa, por edhe kryeqyteti, Tirana, ofron një gamë të gjerë dhe…

Shqipëri: Zgjedhja e presidentit, raundi i katërt më 4 qershor

Kryetari i grupit parlament socialist Taulant Balla propozoi në konferencën e kryetarëve që raundi i katërt për zgjedhjen e presidentit…

Presidenca shqiptare e KS të OKB-së, Rama takon Guterres

Kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në SHBA, në kuadrin e kryesimit nga Shqipëria të Presidencës së Këshillit…

Blinken ngushëllon popullin shqiptar për vdekjen e ish-presidentit Nishani

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ish-presidentit të Shqipërisë, Bujar Nishani. Ai në një…

20 të shëruar nga koronavirusi sot në Shqipëri

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë regjistruar 20 raste të reja me COVID-19 nga 679 testime të kryera…

Çështja e detit me Greqinë, Meta: Deklaratat e Dendias, të pavërteta

Kryeministri Edi Rama nuk është konsultuar me mua për negociatat mes qeverisë shqiptare dhe asaj greke për çështjen e detit,…

UNUM Festival në Shëngjin, pasaportë për promovimin turistik të Shqipërisë

Nga 1 deri në 6 qershor organizohet në Shëngjin UNUM Festival. Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, takoi organizatorët…

Shqipëri: Raundi i tretë për president shkon pa kandidaturë

Raundi i tretë për zgjedhjen e presidentit të Shqipërisë dështon zyrtarisht, pasi që asnjë grup parlamentar nuk depozitoi kandidatë çka…

Presidenca e Këshillit të Sigurimit: Shqipëria e merr më 1 qershor, do ta mbajë një muaj

11 qershori 2021 për Shqipërinë ishte një datë historike, pas pranimit të saj si anëtare e përkohshme në Këshillin e…

Shqipëria mbështet anëtarësimin e Finlandës e Suedisë në NATO

Qeveria shqiptare ka miratuar në parim protokollet e aderimit në NATO për Finlandën dhe Suedinë. Një gjë e tillë u…