Talat Xhaferi uron Finlandën dhe Suedinë

Kryetari i parlamentit të Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, ka uruar Suedinë dhe Finlandën për anëtarësimin e këtyre shteteve në…

Dokument sekret- politikani I.M bashkëpunëtor i ish-Sigurimit të Shtetit

Lindita Nikolla kryetare e Parlamentit të Shqipërisë ka njohur kryetarët e grupeve parlamentare me dosjen e AIDSKSH për një politikan…

Shqipëria do furnizojë Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut me qymyr, do marrë grurë

Ballkani i Hapur, Shqipëria do furnizojë Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut me qymyr, në këmbim do marrë grurë Nisma ‘Ballkani…

​Ish-deputeti i partisë së Vuçiqit pranon se është takuar me kreun e qendrës ruso-serbe “Orlovi”, Aleksandar Lesov

Ish-deputeti i Partisë Progresive Serbe (SNS), Millosh Bangjur pranon se është takuar me kreun e Qendrës ultranacionaliste serbo-ruse “Orlovi”, Aleksandar…

Ish-presidenti Ilir Meta ka prezantuar logon e re të partisë

Ish-presidenti Ilir Meta ka prezantuar logon e partisë së rithemeluar prej tij nga LSI në Parti e Lirisë. Në Konventën…

Sot do të hapet ura që transformon udhëtimin në Ballkan

Ura Peleshac e Kroacisë nga 26 korriku do t’iu mundësojë udhëtarëve të shmangin disa pika të kontrollit kufitar, por jo…

​59 vjet nga tërmeti në Shkup

Më 26 korrik 1963, Shkupin e dridhi një tërmet i fuqishëm ku jetën e humbën 1.070 persona, ndërsa u lënduan…

1200 vrojtues të certifikuar sivjet në plazhet e Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama falënderoi sot në Ditën Ndërkombëtare të Parandalimit të Mbytjeve 1200 vrojtuesit shqiptarë të certifikuar, që…

Iliri Meta nuk do të marrë drejtimin e LSI

Ish-presidenti Ilir Meta, një ditë pasi la detyrën, u shpreh për mediat se nuk do të marrë drejtimin e LSI,…

Bici: 29 vatra zjarri në Shqipëri, 315 efektivë zjarrfikës e forca vullnetare në terren

Zëvendësministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë, Dallëndyshe Bici deklaroi sot se sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile…