Tiranë, ndalohen fluturimet drejt 10 aeroporteve italiane

Autoriteti Aviacionit Civil njoftoi sot pezullimin e fluturimeve për dhe nga Tirana drejt disa qyteteve të Italisë. “Në vijim të…

Apeli për të rinjtë në Shqipëri: Pezulluam shkollat por mos shkoni në lokale

Fakti që shkollat pezullohen për dy javë, nuk do të thotë që të rinjtë të mblidhen në darkë nëpër lokale…

Koronavirusi në Shqipëri, ndalohen aktivitetet sportive dhe kulturore

Të gjitha aktivitetet sportive, kulturore, tubimet, koncertet, dëgjesat publike do të pezullohen deri në datën 3 prill. Kryeministri Edi Rama…

Koronavirusi në Shqipëri, mbyllen shkollat për dy javë

Kryeministri Edi Rama tha se pas konfirmimit të dy rasteve të para të personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri,…

Koronavirusi, mblidhet qeveria shqiptare

Mëngjesin e sotëm do të mblidhet qeveria shqiptare për shkak të konfirmimit të dy rasteve me koronavirus. Kryeministri Edi Rama…

Koronavirus mbërrin në Shqipëri, konfirmohen dy rastet e para

Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar me anë të një njoftimi dy rastet e para të koronavirusit në Shqipëri. Sipas këtij…

Erdogan apel Greqisë: Hapi kufijtë për migrantët

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan i bëri sot thirrje Greqisë ‘të hapë derën’ për migrantët për të cilët Ankaraja…

Autoritetet pretendojnë se kanë mbyllur kufijtë, migrantët kalojnë lirshëm

Në pikë të ditës, një grup prej 10 personash, ecin nëpër autostradën Kumanovë-Tabanocë. Bëhet fjalë për emigrantë. Pasi i ndaluam,…

Tiranë, shtyhet mbledhja e sotme për Reformën Zgjedhore

Komisioni i Posaçëm parlamentar për Reformën Zgjedhore në Shqipëri ishte  parashikuar të mblidhej sot ku në rend të ditës do…

Dy raste të dyshuara për koronavirus në një hotel në Shkup

Rezultuan negative në testin për virusin korona edhe dy të dyshuarit e fundit, shtetas të huaj të cilët në vend…