​Kamberi: Kosova çfarëdo që ofron për serbët duhet të kërkojë për shqiptarët në Luginë

Deputeti i vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ka folur për çështjen e Asociacionit, ku tha se Kosova…

​Rama: Paratë ruse të PD-së janë fakt, McGonigal nuk akuzohet për asgjë nga këto që fliten

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar sërish përmes zyrës së tij të shtypit për akuzat që opozita i ka…

Presidenti Begaj pret raporteren për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Isabel Santos

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, priti sot raporteren për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Isabel Santos, me të cilën…

Tumorin prej 5 kilogramësh ia heqin nga trupi gruas në Tiranë

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në Shqipëri, Ogerta Manastirliu bëri të ditur sot përmes një postimi në rrjetet sociale…

Përkujtimi i Holokaustit, Begaj: Shqipëria ka qenë në anën e duhur të historisë

Presidenti Bajram Begaj në një mesazh drejtuar Kuvendit, ka përkujtuar viktimat e Holokaustit, për të cilën shprehet se është një…

Shqipëri, rriten prapë çmimet karburanteve

Çmimet e naftës dhe benzinës sot janë rritur sërish në Shqipëri, me vendim të Bordit të Transparencës. Nafta është rrtiur…

Ambasadori amerikan në Serbi: Asociacioni, obligim që del nga Marrëveshja e Brukselit

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se formimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe në Kosovë, është…

Rama: Akuzat e ngritura ndaj zyrtarit të FBI-së, asnjë lidhje me mua

Kryeministri Edi Rama deklaroi sot se, akuzat e ngritura ndaj një zyrtari të FBI-së në Amerikë nuk kanë asnjë lidhje…

Policët e rënë në krye të detyrës, Rama u jep bijve të tyre statusin “Fëmijë në Përkujdesje”

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, sot priti në Kryeministri bijtë e dy policëve të rënë në krye të detyrës, Shkëlzen…

Zbulohet arsenal armësh në Durrës, arrestohet një 46-vjeçar

Një arsenal armësh është gjetur i fshehur në një banesë në Durrës, ndërsa është arrestuar një 46-vjeçar dhe është shpallur…