Kryemadhi: Kam 48 orë pa gjumë, mos paguani dritat dhe taksat

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, është shprehur për mediat se ka 48 orë pa gjumë. Ajo u ka bërë thirrje…

Eksperti serb i sigurisë: Rusët nuk e kanë problem të gënjejnë

Shërbimet sekrete ruse po e dërgojnë Serbinë në konflikte të reja dhe destabilizim. Madje, ato nuk e kanë problem të…

Maqedoni Veriore, konfirmohen 22 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e kaluara në Maqedoni Veriore janë kryer 462 teste, dhe 22 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, të…

Temperatura deri në 36 gradë celcius në Shqipëri

Në Shqipëri moti sot do të jetë i kthjellët por i shoqëruar me vranësira. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të…

Rama: Nga e hëna do të lirohen edhe këto masa

​Kryeministri Edi Rama në një komunikim live në facebook ka folur në lidhje me rritjen e rasteve në dy ditët…

Kleriku serb thotë se do të ketë luftë qytetare në Mal të Zi

Kreu i të ashtuquajturës “Kishë serbe në Mal të Zi”, Amfilohije Radoviq ka paralajmëruar luftë qytetare në Mal të Zi,…

Maqedoni Veriore, dy viktima dhe 17 raste të reja me Covid-19 – shërohen 16 pacientë

Gjatë 24 orëve të fundit prej gjithsej 460 testeve të realizuara në Maqedoninë Veriore, 17 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.…

COVID-19, 18 raste pozitive në 24 orët e fundit në Shqipëri

18 raste pozitive janë konfirmuar në 24 orët e fundit në vend me covid-19.   “Në Durrës janë identifikuar 7…

Europa Nostra kundërshton shembjen e Teatrit Kombëtar në Tiranë

Pas vendimit të Këshillit Bashkiak të Tiranës për të shembur Teatrin Kombëtar ka reaguar edhe Europa Nostra, e cila e…

“Duhet ta dimë me kë do të flasim”, përgjigja e Ramës pasi Thaçi i tha se duhet të koordinohet me qeverinë për hapjen e kufirit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është shprehur i gatshëm për koordinim me Kosovën për hapje të mundshme graduale të kufirit…