Zgjedhjet vendore të 14 majit në Shqipëri, qeveria fond shtesë KQZ-së prej afro 18 mln eurosh

Qeveria ka bërë një shtesë fondi në buxhetin e vitit 2023, miratuar për Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve, për organizimin e…

Rama: Situata në Ballkanin Perëndimor pritet të bëhet edhe më vështirë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se situata në Ballkanin Perëndimor dhe në Evropë pritet që të bëhet edhe më…

Burri vret gruan dhe vëllain e tij në Gramsh

Një vrasje e dyfishtë ka ndodhur mesditën e sotme në Gramsh të Shqipërisë. Raportohet se një burrë i identifikuar si…

Goditen dy raste të organizimit të lojërave të fatit, arrestohen pesë persona

Pesë persona janë arrestuar në Tiranë, pasi janë zënë duke organizuar lojëra fati, ndërsa janë sekuestruar rreth 97 mijë lekë…

Shqipëri, Tabaku: Prokuror të posaçëm për të hetuar krimet zgjedhore

Opozita kërkon që SPAK (Struktura e posaçme kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar) të emërojë një prokuror të Posaçëm për…

​Maqedoni e Veriut, OEMVP dhe zv.kryeministri Bytyqi bisedojnë për bashkëpunimin e ndërsjellë

Oda Ekonomike e Maqedonisë Veriperëndimore (OEMVP) ka pritur në takim kryeministrin për çështje ekonomike, Fatmir Bytyqin, me të cilin diskutuan…

Berisha: Do nisim protestat, ngremë Komision Hetimor Parlamentar për çështjen McGonigal

Sali Berisha ka paralajmëruar zhvillimin e protestave për atë që ai e cilëson “rrëzimin e regjimit të korruptuar të Ramës”.…

10 ditë përjashtim nga Kuvendi për Berishën, Nokën, Këlliçin, Spahon dhe Palokën

Këshilli i Etikës mori vendimin të përjashtojë për 10 ditë deputetët Sali Berisha, Flamur Noka, Belind Këlliçi, Edmond Spaho dhe…

Peleshi pritet në Pentagon nga Lloyd Austin: SHBA do vijojë mbështetjen për sigurinë kibernetike

Ministri i Mbrojtjes së Shqipërisë, Niko Peleshi ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku është…

Dëbora zbardh Llogaranë, ARRSH apel shoferëve për kujdes të shtuar në këto akse

Reshjet e dëborës kanë përfshirë gjatë natës së djeshme disa akse në jug, veri dhe juglindje të Shqipërisë. ARRSH bën…