Shqipëri: Zgjedhjet për kreun e PD, mbyllet numërimi në pjesën më të madhe të qyteteve

Procesi i votimit për kreun e ri të PD-së ka përfunduar në të gjitha qytetet ndërkohë, në disa prej tyre…

Mbi 140 mijë vaksina antiCOVID-19 arritën këtë javë në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka bërë ët ditur se gjatë kësaj jave në Shqipëri kanë arritur 140 mijë e…

Kryetari i ri i PD-së, mbyllet procesi i votimit në Fier, Gjirokastër e Lezhë

Procesi i votimit për kryetarin e ri të Partisë Demokratike ka përfunduar në disa qytete të vendit dhe ka nisur…

Shqipëri, presidenti i ri mbetet pa emër – drejt ezaurimit pa kandidatë edhe raundi i dytë

Edhe raundi i dytë i votimit në seancë plenare për Presidentin e ri të Republikës, duket se do të ezaurohet…

Projekti për Portin e ri të Durrësit, si “shndërrohet” edhe në Port të Prishtinës

Projekti për portin e ri të Durrësit u prezantua sot gjatë një takimi të kryeministrit Rama në zyrën e tij…

Presidenti i ri, PD propozon 8 emra për diskutim të thelluar

Partia Demokratike ka nxjerrë 8 emra si propozime për presidentin e ri të Shqipërisë, për diskutim të thelluar. Emrat janë…

PE miraton raportin për Shqipërinë, Santos: Koha për të avancuar në negociata

Raporti për procesin e aderimit të Shqipërisë në Bashkimin Evropian u miratua me shumicë dërmuese në Parlamentin Evropian, njoftoi raportuesja…

Alibeaj informon deputetët: Ja si do të zgjidhet presidenti konsensual

Detaje të reja janë zbardhur nga mbledhja me dyer të mbyllura e grupit parlamentar të PD, thirrur nga Enkelejd Alibeaj…

Shqipëri, rriten ndjeshëm çmimet e produkteve bazë ushqimore

Rritja e çmimeve po ndihet së tepërmi kohet e fundit dhe ata që vuajnë pasojat dhe “goditen” më shumë duket…

Sarandë, përgatitje për pastërti e infrastrukturë në sezonin turistik

Pastërtia në tokë dhe në det, parandalimi i ndotjes dhe dalja përpara ndaj rrezikut të zjarreve, afrimi në nivel sa…