Albert Halilaj, kryetar i ri i Kukësit

Kryetari i ri i Bashkisë së Kukësit do të jetë Albert Halilaj. Numërimi i të gjitha kutive të votimit nxori…

Mediat serbe raportojnë se në spitalin e Novi Pazarit ndodhen dy të plagosur nga Kosova

Në repartin kirurgjik të Spitalit të Përgjithshëm në Novi Pazar ndodhen dy terroristë serbë nga Kosova. Për momentin askush nga Spitali…

​“Kosova nuk është vetëm”, në Shqipëri sonte ndizen qirinj për policin Afrim Bunjaku

Në Shqipëri sonte do të ndezën qirinj në shenjë nderimi për policin e Kosovës, Afrim Bunjaku, i cili u vra…

Begaj takon Lajçakun: Shqipëria e vendosur për deeskalimin e situatës Kosovë – Serbi

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, i cili po qëndron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA), në Javën e Debatit…

Eksportet bujqësore në Shqipëri shënuar rritje mbi 17 për qind

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural në Shqipëri, Anila Denaj ka bërë të ditur se eksportet bujqësore shënuan rritje me…

250 fermerë ekspozojnë produktet “Made in Albania” në Tiranë

Në Tiranë është hapur Panairi “Tirana Agro”, ku fermerë dhe subjekte të ndryshme ekspozojnë produktet e tyre “Made in Albania”,…

SHBA dhe Shqipëria me konsultime për mbrojtjen në Tiranë

Zëvendësndihmës Sekretari i Mbrojtjes për Politikat Evropiane dhe të NATO-s, Spencer Boyer bashkëkryesoi konsultimet dypalëshe në fushën e Mbrojtjes SHBA-Shqipëri…

Begaj takohet me presidentin amerikan

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, është takuar me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden. Begaj nga Nju…

Media hungareze: Shqipëria atraksion i papërsëritshëm edhe në vjeshtë

Eksperiencë plazhi e jashtëzakonshme, pak turistë, ambient miqësor. Kjo është receta për udhëtimin perfekt. Plazhet e Shqipërisë presin vizitorë që…

Rama dhe Zelensky nënshkruajnë deklaratë për mbështetjen e pakushtëzuar të Ukrainës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka nënshkruar deklaratë të përbashkët me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenski, për mbështetjen e pakushtëzuar…