​Përfaqësuesit e MCC në ditën e fundit në Kosovë

Sot është dita e fundit që zëvendës presidentja e MCC-se, Alicia Mandeville, do të qëndrojë në Kosovë. Të dielën dhe…

Droga e konfiskuar në veri kap vlerën 6 milionë euro

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka dalë me detaje të reja rreth aksionit të policisë në veri të…

Kurti për aksionin në veri: Krimi po luftohet pa ndërprerje

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri, ku u gjet një laborator i kultivimit…

Bislimi paralajmëron plan B për targat: Do të japim afat 30 ditë para zbatimit

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka paralajmëruar një plan B për çështjen e targave të automjeteve me Serbinë. Ai ka…

Lija e Majmunëve, ende nuk ka raste të dyshuata në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë, në koordinim me Institutin Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se po përcjell me vëmendje…

​LDK për vizitën e Kurtit në ShBA: Shëtitje 18-ditore pa strategji dhe pa agjendë

Lidhja Demokratike e Kosovës konsideron se vizita e kryeministrit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës shpërfaqi pafuqinë e Kurtit për…

Kryeministri Kurti takoi drejtuesit e PayPal

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në margjina të Forumit Ekonomik Botëror në Davos, takoi drejtues të PayPal, një…

Aksion i Doganës dhe Policisë së Kosovës në veri, dëgjohen të shtëna armësh

Një aksion i Doganës dhe Policisë së Kosovës është duke u zhvilluar sot nga orët e paradites në komunën e…

Fitimet nga rrjetet sociale e kriptovalutat duhet të deklarohen në ATK

Ministri i Financave, Hekuran Murati, këtë të hënë bëri të ditur se qytetarët tash e tutje duhet t’i deklarojnë të…

​Stavileci: Kërkojmë që të zbatohet vendimi për uljen e çmimit të energjisë

Partia Demokratike e Kosovës ka përsëritur kërkesën për zbatimin e vendimit të gjykatës për uljen e çmimit të energjisë elektrike.…