Mustafa: Deklarata e 2 korrikut, gur-themel i shtetësisë dhe pavarësisë së Kosovës

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se Deklarata e 2 korrikut 1990, shënon njërën ndër ngjarjet më të rëndësishme…

BE ndihmon Kosovën me pajisje për luftimin e COVID-19 në vlerë 800 mijë euro

Ministria e Shëndetësisë dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik kanë pranuar një donacion prej 800 mijë eurosh për luftimin e…

Covid-19, dëmet e shkaktuara në Rahovec kapin vlerën mbi 90 milionë euro

Dëmet ekonomike që ka pësuar komuna e Rahovecit si pasojë e pandemisë Covid-19, sipas një llogaritje të thjeshtë kapin vlerën…

Infektohet me COVID-19 një mjek i spitalit të Gjilanit

​Një mjek i Spitalit të Përgjithshëm të Gjilanit ka rezultuar pozitiv me COVID19, ndërsa në repartin infektiv të këtij spitali…

Zbulohet arsyeja e sulmit në zemër si pasojë e Covid-19?

‘Hiper-aktiviteti’ në qelizat e koagulimit të gjakut mund të jetë shkaku i goditjeve dhe sulmeve në zemër te pacientët Covid-19,…

Hapet sezoni veror në Shqipëri me moton “Pusho shqip”

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi bashkë me ministrin e Turizmit të Shqipërisë, Blendi Klosi, kanë hapur sezonin turistik…

Palmer: SHBA mbetet e angazhuar për të siguruar normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi

Zëvendës ndihmës sekretari i Shtetit Matthew Palmer dhe emisari special evropian për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak thanë sot se SHBA…

Lista e rreziqeve nga koronavirusi sipas aktivitetit

Ekspertët e shëndetit publik kanë përpiluar një listë të aktiviteteve të ndryshme sipas rreziqeve të infeksionit të mundshëm. Pesë faktorë…

Hoti kërkon përshpejtimin e implementimit të nismës për tërheqjen e 10 për qind të kursimeve

Kryeministri Avdullah Hoti dhe ministrja e Financave, Hykmete Bajrami takuan sot guvernatorin e BQK-së, Fehmi Mehmeti dhe drejtuesit e TRUST-it,…

FSSHC e zhgënjyer me vendimin për shpalljen e pavlefshme të Ligjit për Pagat

Federata e Sindikatave të Shërbyesve Civilë (FSSHC) ndihet e zhgënjyer me vendimin e Gjykatës Kushtetuese për shpalljen e pavlefshëm të…
error: