Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Sinani: Qeverisja jonë është me shumicë shqiptare, nuk do të kontrollohet nga pushteti i Beogradit

Qeverisja e re në Preshevë po zotohet se nuk do të jetë e nënshtruar nga udhëheqja autoritare e Aleksandër Vuçiqit.…

AAK-Qeverisë Kurti: Çka dreqin u bë, pse s’po veproni? Jemi bashkë për blerjen e vaksinave

Grupi parlamentar i AAK në një konferencë për media ka kërkuar mbajtjen e një seance të hënën vetëm për temën e…

PDK e dërgon në Kushtetuese vendimin për ndarjen e 11 milionëshit për rrymën në veri

Partia Demokratike e Kosovës e ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese vendimin e Kuvendit të Kosovës për ndarjen e 11 milionë…

Notarët kosovarë shpresojnë në rezultate të mira në Kampionatin Evropian

Federata e Notit të Kosovës (FNK) ka zhvilluar sot një takim me sportistët e reprezentacionit të Kosovës, të cilët do…

Vlerësohet kontributi i artistit Ismet Bogujevci

Familjarë, miq, bashkëpunëtorë, përfaqësues të institucioneve e qytetarë të shumtë kanë bërë sot homazhe pranë arkivolit të doajenit të muzikës…

Hoxhaj: Përgjegjësi për rrezikimin e jetës së të moshuarve sot, Albin Kurti dezertoi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në një konferencë për media ka kritikuar Qeverinë Kurti për dështimin e…

Spanja mirëpret rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

Rifillimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë është një lajm i mirë për Spanjën, por ky shtet do të vazhdojë…

Haradinaj: Ju lutem mos i trajtoni kështu qytetarët e Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas tollovisë së krijuar para sallës “1 tetori”, ku…

Shqipëria merr Presidencën e Nismës Adriatiko-Joniane

Shqipëria ka marrë zyrtarisht Presidencën 1-vjeçare të Nismës Adriatiko-Joniane/EUSAIR, e cila fillon nga data 1 qershor 2021. Ministrja për Evropën…

Keqtrajtoi fëmijën e vet, arrestohet

Një person është shoqëruar në stacionin policor në Podujevë, pasi që ka keqtrajtuar fëmijën e tij viktimën mashkull. Viktima ka…
error: