Ngjarjet e datës 11 qershor

Rotarianët nga Shqipëria dhe Kosova themelojnë Distriktin e përbashkët. (Hotel Emerald, ora 9:00) Kuvendi Komunal i Prishtinës mban seancë solemne…

​Ngjarjet e datës 10 qershor

Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi merr pjesë në prezantimin dhe diskutimin e programit për parandalimin dhe zvogëlimin e barrës administrative, organizuar nga…

​Ngjarjet e datës 9 qershor

Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim mban mbledhje (Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 10:00) Byroja…

Ngjarjet e datës 8 qershor

Misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK) organizon konferencën me temën “Dita e hapur globale e Kombeve të Bashkuara…

Ngjarjet e datës 7 qershor

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takim me ambasadoren e Kroacisë në Kosovë Danijela Barishiq, për të diskutuar lidhur…

Ngjarjet e datës 6 qershor

Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 10:00) Organizatat e dala nga lufta e…

Ngjarjet e datës 5 qershor

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës do të mbajë Kuvendin e IX Zgjedhor, ku do të zgjidhet kryetari dhe Këshilli i…

Ngjarjet e datës 4 qershor

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së mban konferencë për media. (Zyret e OVL UÇK-së, ora 11:00) Grupi për Studime…

​Ngjarjet e datës 3 qershor

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere mban mbledhjen e radhës (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 09:30) Inspektori i Përgjithshëm i…

Ngjarjet e datës 2 qershor

Teach For Kosova lanson projektin “Future of Education” (Hotel Sirius, ora 10:00) Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD) prezanton raportin…