Ngjarjet e datës 21 qershor

Komisioni për Buxhet shqyrton raportin me amendamente për Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore për Buxhetin…

Ngjarjet e datës 20 qershor

Agjenda e mbledhjes së tetë të Qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë: -10:45 Mbërritja e delegacionit të Qeverisë së Republikës së…

Ngjarjet e datës 19 qershor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe te busti “Heroinat”. (Busti “Heroinat”, Prishtinë, ora 08:30) Zëvendëskryeministrja e Republikës…

Ngjarjet e datës 18 qershor

Asociacioni i Veterinerëve të Kafshëve të Shoqërimit të Kosovës organizon konferencë për kafshët e shoqërimit, me temë mbi menaxhimin e…

​Ngjarjet e datës 17 qershor

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit bënë prezentimin e Draft Strategjisë së Arsimit 2022-2026. Merr pjesë ministrja, Arbërie Nagavci.…

​Ngjarjet e datës 16 qershor

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci pret në takim Presidentin e EQAR-it, Karl Dittrich dhe Drejtorin e EQAR-it, Colin Tück. Pas…

Ngjarjet e datës 15 qershor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim presidentin e Këshillit të Evropës, Charles Michel. (Kabineti i Presidentes, ora 10:00…

Ngjarjet e datës 14 qershor

Ministrja e Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, do të presë në vizitë zyrtare homologun austriak Alexander Schallenberg. (Aeroporti Ndërkombëtar i…

Ngjarjet e datës 13 qershor

Fondi për të Drejtën Humanitare Kosovë publikon udhëzuesin për dizajnimin e strategjisë “Drejt një strategjie kombëtare të drejtësisë tranzicionale për…

Ngjarjet e datës 12 qershor

Agjenda për 12 Qershor – Dita e Paqes: 08:30 – Homazhe nga krerët shtetërorë te varri i presidentit Ibrahim Rugova;…