Ngjarjet e datës 29 nëntor

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban konferencë për media, lidhur për hapjen e qendrave të votimit në Podujevë dhe Mitrovicë të…

Njoftimet e datës 28 nëntor

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti bënë homazhe tek monumenti i heroit kombëtarë Gjegj Kastrioti- Skënderbeu. (Vendi: Sheshi ‘’Skënderbeu’’- Prishtinë, 09:00) …

Zemaj në terren për parandalimin e grumbullimit të njerëzve me rastin e “Black Friday”

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj së bashku me Policinë e Kosovës dhe Inspektoratet, kanë vizituar sot një nga qendrat tregtare…

Ngjarjet e datës 27 nëntor

Kuvendi i Kosovës mban vazhdimin e seancës plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00) Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) mban konferencë…

Ngjarjet e datës 26 nëntor

Përurohet kompleti i veprave të prof. Anton Çettës. Të pranishëm Kryeministri i Kosovës dhe Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit…

Ngjarjet e datës 25 nëntor

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit, mban mbledhje. (Ndërtesa e Kuvendit, salla…

Ngjarjet e datës 24 nëntor

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes shqyrton të gjeturat e raportit të Komisionit Evropian për 2020 në fushën e…

Ngjarjet e datës 23 nëntor

Qeveria e Kosovën mban mbledhjen e radhës. (Qeveria e Kosovës, ora 08:30) Kandidati i Vetëvendosje për kryetar të Podujevës, Shpejtim…

Ngjarjet e datës 22 nëntor

Mbahet finalja e turneut ndërkombëtar të Boksit “Adem Jashari”. (Palestra sporteve “Dilloni Benz”, në Fushë Kosovë, ora 12:00) Partia Demokratike…

Ngjarjet e datës 21 nëntor

Shoqata e Filozofëve të Kosovës dhe Departamenti i Filozofisë UP organizojnë konferencë shkencore online “Gjendja e jashtëzakonshme” (Linku: meet.google.com/bny-qyxx-nwc //…
error: