Kush janë banorët e ri BBVK?

“Krejt sytë n’to” se edicioni i dytë i Big Brother VIP po fillon! Me datë 20 Tetor në ora 21:00,…

Kompleksi “Amina”- Mitrovicë

A dëshironi një banesë që ofron jetesë me të gjitha kushtet? Qetësia, rehatia, siguria, hapësira të mjaftueshme gjelbërimi, kënde të…

Cineplexx Prishtina dhe Albi Mall sjellni eksluzivisht të gjithë kastin e aktorëve të filmit “Në kuadër të dashurisë”

A jeni gati të takoni yjet e filmit “Në kuadër të dashurisë” atëherë mos mungoni në premierën e filmit me…

Zviceranë të sotëm, por me rrënjë shqiptare

Sfidat e diasporës shqiptare në rrugën drejt integrimit, por edhe ruajtja e rrënjëve, e gjuhës, kulturës dhe traditave nëpërmjet edukimit…

Edhe një sukses tjetër ndërkombëtar: Në Dubai rektori Hajrizi vlerësohet me çmimin “Pioneers Awards”

Dubai ishte destinacioni i radhës ku edhe njëherë Kosova përmes UBT-së u ngrit në piedestale të larta në fushën e…

Devolli Group merr pjesë në ekspozitën më të madhe ndërkombëtare të ushqimit dhe pijes, Anuga 2023

Devolli Group, kompania lidere në prodhimin e pijeve dhe produkteve ushqimore, është duke marrë pjesë në ekspozitën më të madhe…

Zara prezanton imazhin e saj të ri në dyqanin kryesor në Prishtina Mall

Dyqani i ri në Qendrën Tregtare dhe Argëtuese, Prishtina Mall sjellë konceptin më të fundit të dyqanit të Zara, duke…

Arbnor Rushiti fitues i BMW të serisë së 3-të – Go+ LOJË E TRENT

Arbnor Rushiti nga Ferizaji është fituesi i parë me fat i serisë 3 të BMW krejt të re në LOJË…

Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius nga 5 tetori në Prishtina Mall

Katër nga markat më të njohura të modës në botë, Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius, do të hapen në Prishtina…

Evapify: Kompania lider në teknologjinë e Vapes dhe produkteve alternative të Nikotinës

Në një treg të dominuar nga produktet e duhanit, Evapify është kompania që po ndryshon lojën me teknologjinë më të…