Evapify me rrjet partnerësh në tërë Kosovën

Në kohën kur tregu i teknologjisë dhe konsumit rritet me një shpejtësi të jashtëzakonshme, Evapify ka arritur të vendosur një…

GiFi hap dyert këtë të premte në Prishtina Mall

Përgatituni të mbusheni me gëzim! GiFi, marka ndërkombëtare që sjell “Ide Gjeniale,” po hap dyqanin e saj në Prishtina Mall…

“Java e kuzhinës italiane në Kosovë” mes shijes dhe mirëqenies

Edukim, shëndet, shije. Këta janë përbërësit e “Javës së kuzhinës italiane në Kosovë” (13 – 19 nëntor), organizuar nga Ambasada…

Taylor Swift anulon një koncert për shkak të motit të keq

Taylor Swift ka anuluar koncertin që ishte planifikuar në Buenos Aires për shkak të motit të keq. Ylli i popit…

Kompleksi banesor “LORIANI” – Vushtrri

Po vazhdojnë punimet në kompleksin më të ri në Vushtrri. Hapësirat gjelbëruese, çlodhëse dhe të tjera të cilat shtrihen brenda…

SIGAL UNIQA lider i sigurimeve edhe në Kosovë – mbi 9.4 milionë euro dëme të paguara, më shumë se çdo kompani tjeter

Banka Qëndrore e Kosovës, autoriteti mbikqyrës i tregut të sigurimeve në Kosovë, publikon të dhënat mbi ecurinë e këtij tregu…

Një dekadë e suksesit – Five Star Fitness feston 10 vjetorin!

Five Star Fitness po feston 10 vjetorin e saj këtë vit dhe qendra e fitnesit është mirënjohëse për mbështetjen e…

“Mësimet e Blagës” fiton çmimin e madh në festivalin e filmit në Romë

Filmi “Mësimet e Blagës” i Stephan Komandarev mori Çmimin e Madh të Jurisë në Festivalin e Filmit në Romë, i…

20 vjet Sigal Uniqa në Kosovë, 20 vjet histori suksesi

SIGAL UNIQA Group Austria – Kosovë kremtoi këtë të hënë 20-vjetorin e themelimit të saj. Në një event të organizuar…

Sigal Uniqa në Kosovë feston 20-vjetorin e themelimit

Sigal Uniqa Group Austria – Kosova feston sot (e hënë) 20-vjetorin e themelimit të saj. Drejtori i Përgjithshëm për Kosovë,…