Prishtina Mall përgatitet për hapjen e Zara, Bershka, Pull&Bear dhe Stradivarius

Prishtina Mall së shpejti do të shënoj hapjen madhështore të katër brendeve më të njohura botërore, me një koncept të…

Al Trade vë gurthemelin e objektit “Linda 20” në Fushë Kosovë

Kompania e njohur e ndërtimit, Al Trade, po vazhdon punën në ndërtimin e komplekseve me cilësinë më të lartë. Së…

TEB sjellë edhe kartelën prestigjioze VISA Infinite

Kredit kartela më e fuqishme bankare në botë me mundësi infinite për klient, VISA Infinite ateron në Kosovë nëpërmjet Bankës…

SIGAL UNIQA: Të jetojmë më mirë së bashku në veprime konkrete (Video)

“Jetojmë më mirë së bashku’ nuk duhet të mbesë thjesht një premtim, por të jetë e mbushur me veprime. Ajo…

Një dëshmi e fuqisë së edukimit në Prishtina Mall- Superfinalja e Garës së Robotikës

Më 16 shtator 2023, Prishtina Mall ishte nikoqire e Superfinales së Edicionit të Pestë të Garës së Robotikës – Kosova…

GIFI po vjen në Kosovë – Gjigandi francez së shpejti në Prishtina Mall

GIFI, një ndër markat më të njohura ndërkombëtare për gamën e saj inovative të produkteve që përfshijnë kategoritë shtëpiake, artikuj…

Pamje të kompleksit banesor “LORIANI” në Vushtrri

Po vazhdojnë punimet në kompleksin më të ri në Vushtrri, me një sipërfaqe prej 36500 m², me hapësirat gjelbëruese, çlodhëse…

Fabrika e Birrës Peja ndriçohet me flamurin amerikan, në nderim të viktimave të 11 shtatorit

Sot 22 vjet më parë Shtetet e Bashkuara të Amerikës u përballën më sulmin më të madh terrorist në histori…

SIGAL UNIQA vazhdon të mbetet lider në tregun e Kosovës

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës ka ndarë me publikun të dhënat më të fundit të tregut të sigurimeve për…

Vazhdon loja “Wholesale Giveaway” nga Evapify: Kapi retë dhe bëhu pjesë e lojës së madhe

Po vazhdon loja “Wholesale Giveaway” nga Evapify, e përqendruar në tregun tradicional (kioskat, marketet dhe free shops) gjithashtu në të…