Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Shenjat se jeni rraskapitur nga energjia e keqe që ju ka rrethuar

A ju ndodh të jeni të lodhur, shkoni në shtrat me mendimin për të fjetur në një minutë, por nuk…

Magnati japonez i modës shkon në stacionin hapësinor, pastaj në Hënë

Magnati japonez i modës Yusaku Maezawa, i cili rezervoi një udhëtim SpaceX në Hënë, së pari do të “provojë” Stacionin…

Nëse mendoni se keni gjithmonë të drejtë – e keni gabim, por me vetëdije ndikoni në qëndrimin tuaj

Duket kundërintuitive, por nëse jeni duke u përpjekur të bëheni më të hapur, duhet të keni kujdes kur merrni një…

Ato ndryshojnë jetën nga poshtë-lart: 10 këshilla për një jetë më të lumtur

Kur bëhet fjalë për jetën tonë dhe nëse jemi të lumtur apo jo, ne shpesh gjykojmë të tjerët për pakënaqësinë…

“Beyonce shqiptare”, Anxhela Peristerin e krahasojnë me këngëtaren e famshme

Kanë mbetur edhe pak ditë kanë që Anxhela Peristeri të ngjitet në skenën e madhe të “Eurovision-it”, ku do të…

Si do të quhet vajza e Harry dhe Meghan? Ky emër është i pari në bastore

Megjithëse popullariteti i tyre ka rënë ndjeshëm në Britaninë e Madhe, bastoret po ofrojnë baste në emër të vajzës së…

Pse burrat fillojnë me komplimente herët? Çfarë saktësisht do të thotë kjo?

Kur takoni një burrë që ndan me bujari komplimente, mund të jetë tepër emocionues dhe lajkatar. Kush nuk dëshiron të…

Dua Lipa fiton çmimin këngëtarja më e mirë britanike

Dua Lipa ka fituar çmimin si artistja më e mirë britanike sonte në ceremoninë “Bri Awards”. Në mesazhin e saj…

Çfarë blejnë njerëzit së pari kur fitojnë lotarinë?

Çdo javë, miliona njerëz në të gjithë botën luajnë lotari me shpresën për të fituar një çmim dhe për t’u…

Shndërroni tarracën në një oazë përrallore: Tri gjëra janë kryesore! – foto

Vera është koha për tarracën dhe ne ju paraqesim tre gjëra që mund të përdorni për të shndërruar tarracën tuaj…
error: