​Si të përgjigjeni në pyetjet rreth udhëtimeve të punës?

Për disa punë ju duhet të udhëtoni nganjëherë. Kur aplikoni për ndonjë punë të re, shihni nëse është lloj i…

Charles e familja mbretërore marrin mbi 50.000 letra pas vdekjes së Elizabeth

Mbreti Charles dhe familja mbretërore kanë marrë mbi 50.000 letra dhe karta që nga vdekja e Mbretëreshës Elizabeth, ka zbuluar…

Kardashian do të paguajë mbi 1 milion dollarë për shitjen e paligjshme të valutave digjitale

Kim Kardashian do të paguajë 1.26 milionë dollarë për “kërkimin e paligjshëm” të valutës digjitale dhe thyerjen e rregullave të…

Bëhuni aktiv, jetoni më gjatë

Stërvitja është sekreti i shëndetit të mirë. Studiuesit në Institutin Kombëtar të Kancerit dhe Institutin Kombëtar për Plakjen analizuan të…

Aktorja nga Blonde erdhi në SHBA si 25-vjeçe, mësoi gjuhën angleze për vetëm 4 muaj

Hiti i ri i filmit të Netflix, Blonde, solli në qendër të vëmendjes së publikut Ana De Armas, një aktore…

Mel B thotë se u ndie plotësisht e pafuqishme nga marrëdhënia e saj abuzive

Ish-anëtarja e grupit Spice Girl mbajti lotët teksa po jepte një rrëfim të jetës së saj me ish-bashkëshortin Stephen Belafonte…

Sarah Jessica Parker thotë se do t’i mungojë gjithmonë njerku i saj

Sarah Jessica Parker “do t’i mungojë gjithmonë” njerku i saj pasi ai vdiq në moshën 76-vjeçare në fillim të kësaj…

Harry e Meghan planifikojnë të shpërngulen për shkak të rritjes së krimeve në lagjen e tyre

Princi Harry dhe gruaja e tij Meghan aktualisht jetojnë në një pronë prej 14 milionë dollarësh në Montecito, Kaliforni me…

Ekspertët besojnë se qeni i Paris Hilton u kap nga çakalli i uritur

Paris Hilton po i jep fund kërkimit për qenin e saj të zhdukur pasi ekspertët besojnë se ai u kap…

Bruce Willis mohon shitjen e të drejtave për fytyrën e tij

Agjenti i Bruce Willis ka mohuar raportimet se ylli i filmit ka shitur të drejtat për fytyrën e tij. Javën…