Shërbimi publik, profesionalizmi, meritokracia dhe integriteti i nëpunësve civil në Kosovë

Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) mban konferencën vjetore Reforma në Administratën Publike në Kosovë: Sfidat, progresi dhe rruga…

Homazhe në Kompleksin Memorial në Prekaz

Për nder të 28 Nëntorit-Ditës së Flamurit, kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me presidenten e Republikës…

Ministri Vitia dhe zv. ministrja e arsimit Bërdyna në konferencë për media

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, bashkë me zëvendësministren e Ministrisë së Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Edona Maloku Bërdyna po…