Kryeministri Rama takoi Sekretarin e shtetit, Mike Pompeo

Kryeministri shqiptar, Edi Rama zhvilloi ditën e sotme një vizitë në SHBA me Sekretarin e shtetit, Mike Pompeo. Takimi i…

Ministri Konjufca priti ambasadorin Orlando

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Glauk Konjufca, të mërkurën ka pritur në takim ambasadorin e Republikës së Italisë…

Pentagoni teston me sukses një raketë ndërkontinentale

SHBA-ja njoftoi sot se kishte testuar me sukses një raketë balistike ndërkontinentale (ICBM) Minuteman III, e pajisur me një dispozitiv…

Kryeparlamentarja Osmani u premton gazetarëve kushte më të mira pune në Kuvend

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, në një takim me gazetarë ka premtuar se do të angazhohet për të…

Osmani ripërsëritur qëndrimin për taksën: Tarifa duhet të zëvendësohet me reciprocitet

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook ka ripërsëritur qëndrimin se taksa ndaj produkteve serbe…

Rama paralajmëron njësinë e re Antikorrupsion dhe Antievazion

Një njësi e re Speciale Antikorrupsion dhe Antievazion, do të pasojë paketën “Anti KÇK”. Lajmin e ka dhënë Kryeministri Edi…

Haradinaj: Kosova është përcaktuar në orientimin Euro-Atlantik

Ish-kryeministri, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në forumin e Atlantic Council në Uashington, ku është diskutuar iniciativa 3 Seas dhe…

33 viktima nga orteku i borës në Turqi

Agjencia për Menaxhimin e Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD), ka njoftuar se numri i të vdekurve nga orteku në qytetin Van…

‘Tarifa ndaj Serbisë largohet, reciprociteti të hyjë në fuqi’

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani mohon të ketë shkelur ligjin në rastin e zëvendësimit të fotografisë së presidentit Hashim Thaçi. Ajo thotë…

A mund të bëhet në Kosovë shërbimi ushtarak i obligueshëm, flasin ekspertët

Kryeministri i zgjedhur i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se me qeverisjen Vetëvendosje-LDK shërbimin ushtarak do ta bëjnë të detyrueshëm.…
error: