Veseli ngushëllon familjen e Nexhmije Pagarushës

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga gruaja e tij dhe deputetët Eliza Hoxha dhe Migjen…

Kurti: Tarifa 100% hiqet porsa të vendoset reciprociteti

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se tarifa 100% ndaj mallrave të Serbisë do të zëvendësohet me parimin e…

Nexhmije Pagarusha do të jetë trashëgimia më e mirë në kulturën shqiptare

Ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi ka ngushëlluar familjarët e Nexhmije Pagarushës, me të cilët ka thënë se është në bashkërendim…

GLPS: Aktakuza “Veteranët e rrejshëm” me mangësi të mëdha

Grupi për Studime Juridike dhe Politike ka prezantuar sot raportin “Një reflektim mbi trajtimin institucional të rastit ‘Veteranët e rrejshëm’”,…

Emri i Nexhmije Pagarushës është i pavdekshëm

Komuniteti artistik në Kosovë ka vizituar familjen e Nexhmije Pagarushës të cilët po presin miq e bashkëpunëtorë të bilbilit të…

Nesër ditë zie shtetërore për artisten Nexhmije Pagarusha

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, në nderim të jetës dhe veprës së artistes së madhe, Nexhmije Pagarusha, ka vendosur që…

Moti sot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot parashihet mot me intervale me diell. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet…

21 vjet nga publikimi i raportit ‘Java e terrorit në Drenicë’

Organizata amerikane për të Drejtat e Njeriut “Human Rights Watch “, 21 vjet më parë publikoi raportin me titull “Java…

Bëhen nderime për këngëtaren Nexhmije Pagarusha

Familja e këngëtares Nexhmije Pagarusha sot në holli e Teatrit Kombëtar pret miqtë, bashkëpunëtorët, e qytetarë për homazhe. Bilbili i…

Haradinaj pyet Kurtin e Osmanin: Kur të shkon taksa, çka doni me dhënë për Kosovën?

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po vazhdon ta mbrojë qëndrimin e tij kundër heqjes së taksës ndaj produkteve të Serbisë.…
error: