Të martën ora e parë e mësimit i kushtohet Pavarësisë së Kosovës

Për nder të 17 shkurtit – Ditës së Pavarësisë së Kosovës, Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), obligon…

Promovohet monografia “50 vjet Universiteti i Prishtinës”

Në kuadër të 50-vjetorit të themelimit të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, sot është promovuar monografia kushtuar këtij institucioni me…

OVLUÇK kërkon nga Qeveria Kurti të sqarojë përmbajtjen e marrëveshjeve në Munih

OVL e UÇK-së ka reaguar ndaj nënshkrimit të marrëveshjeve të sotme në Munih për hekurudhat dhe autostradat. Në një komunikatë…

GAP kërkon të vlerësohet projekti për ndërtimin e “Kosovës së Re”, përbën ndihmë shtetërore të palejuar

Departamenti i Ndihmës Shtetërore dhe Komisioni i Ndihmës Shtetërore duhet t’i japin prioritet vlerësimit të projektit “Kosova e Re” dhe…

Veliu përshëndet arritjen e marrëveshjes me Serbinë

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, përmes një shkrimi në “Facebook” ka thënë se çdo marrëveshje e arritur mes…

Austria vazhdon angazhimin e saj në procesin e liberalizimit të vizave për Kosovën

Ministri i Integrimit Evropian, Blerim Reka priti sot në takim ambasadorin austriak në Prishtinë, Christoph Weidinger me të cilin bisedoi…

Grenell: Marrëveshjet e Munihut janë arritur falë direktivave të Trump

Ambasada e SHBA-së në Berlin ka thënë se marrëveshje për linjën ajrore, hekurudhore dhe për autostradën do të lehtësojë lidhjet…

NEWBORN me pamje të re

Me rastin e shënimit të 17 shkurtit  – Ditës së Pavarësisë së Kosovës, bbelisku NEWBORN do të merr pamje të…

Edi Rama flet për mini-Shengenin në Ballkanin Perëndimor

Ideja e një Shengeni gjithëpërfshirës rajonal dhe bashkëpunimi midis gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, bazuar në katër liritë e Bashkimit…

Nga hoteli në çadër, pas tërmetit familja në Laç jeton në oborrin e kishës

Ndue Kola së bashku me bashkëshorten e tij, Valbonën dhe tre fëmijët janë nxjerrë nga hotelet në Shëngjin dhe janë…
error: