Kurti emëron shtetasin amerikan Tienmu Ma, këshilltar të jashtëm politik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot shtetasin amerikan, Tienmu Ma, këshilltar të jashtëm politik i kryeministrit në fushën e…

Aziz Bici emërohet drejtor i Zyrës për Çështje të kategorive të dala nga lufta

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti,  ka emëruar sot Aziz Bicin për këshilltar politik të kryeministrit dhe drejtor të  Zyrës për…

Bajrami informohet për gjendjen pas reformave të filluara në arsim në Kamenicë

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Hykmete Bajrami, ka vizituar sot qytetin e Kamenicës, ku është takuar me kryetarin…

Haxhiu-Apostolova: Fuqizohet plan-veprimi i përbashkët për reformën në drejtësi

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka pritur sot në takim shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, të…

Arrestohen dy inspektorë tatimor të ATK-së

Policia e Kosovës ka arrestuar sot dy persona nën dyshimet për keqpërdorim të pozitës apo autoritetit zyrtar dhe marrja e…

Konferenca e Rektorëve, Kurti thotë se ka nevojë për ndryshime në arsim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti mori pjesë në konferencën “Universiteti, politika dhe vlerat themelore të arsimit të lartë”, organizuar nga…

Shoqëria civile do të përfshihet në hartimin e dokumenteve të politikave të MD-së

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, sot priti në takim përfaqësues të shoqërisë civile të cilët janë të përshirë në trajtimin…

Deputeti Arifi bojkoton Ditën e ashkalinjve, Kurti ka një përgjigje për veprimin e tij

Deputeti nga radhët e komunitetit ashkalinj Hetem Arifi ka munguar sot në shënimin e ditës së këtij komuniteti, organizuar nga…

Prishet koalicioni VV-LDK në Prizren, kryesues zgjidhet kandidati i PDK-së

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ka bërë të ditur se koalicioni mes LVV-së dhe LDK është prishur. Krejt…

Shufra laser e tipit ‘Star Wars’ rrëzon dronët nga qielli në demonstrim

Në pamjet e publikuara nga ministria izraelite e mbrojtjes tregohet sistemi i mbrojtjes antidron që goditen objektivat në lëvizje me…