KQZ certifikon listat e PDK-së dhe LDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit

Lista e LDK-së dhe PDK-së për zgjedhjet e 14 shkurtit është certifikuar nga Komisioni Qendror Zgjedhor. Kjo pasi në listat…

KQZ nuk certifikon listat e LVV-së, AAK-së dhe Nismës

Lista e Lëvizjes Vetëvendosje, AAK-së dhe Nismës Socialdemokrate nuk është certifikuar nga KQZ-ja. Kjo për shkak se nuk kanë larguar…

KQZ voton kundër rekomandimit të ZRPP-së për certifikim në pako të listave të partive politike

Komisioni Qendror Zgjedhor nuk ka votuar rekomandimin e Zyrës për Regjistrimin e Partive Politike që të certifikoi në pako subjektet…

Forumi Kosovar i Aftësisë së Kufizuar me Letër Zotimi drejtuar partive politike

Forumi Kosovar i Aftësisë së Kufizuar, si organizatë ombrellë e Organizatave të Personave me Aftësi të Kufizuara, ka përgatitur një…

KQZ voton kundër rekomandimit të ZRPP-së për certifikim në pako të listave të partive politike

Komisioni Qendror Zgjedhor nuk ka votuar rekomandimin e Zyrës për Regjistrimin e Partive Politike që të certifikoi në pako subjektet…

Haradinaj në Viti: Përpjekjet tona për të nxitur zhvillimin ekonomik do të jenë të mëdha

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka shpalosur programin e partisë që ai drejton  në Viti.…

Qendron Kastrati viziton fshatin Koretin të Kamenicës

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, së bashku me ekipet komunale kanë vizituar fshatin Koretin, për të parë nga…

Qendron Kastrati takohet me KFOR-in amerikan

Kryetari i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, së bashku me koordinatorin e Shtabit Emergjent, Hysen Jerliu, si dhe drejtoreshën e…

Ruzhdi Kurtishaj nga PDK premton angazhim të fuqishëm në përfaqësimin e sektorit privat për strategjitë zhvillimore

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Ruzhdi Kurtishaj ka premtuar se në Kuvendin e ri…

LVV, AAK dhe Nisma nuk i kanë zëvendësuar kandidatët në lista

Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma Socialdemokrate nuk i kanë zëvendësuar ende kandidatët për të cilët është…
error: