Përfundon takimi, VV e LDK nuk deklarohen për media

Ka përfunduar takimi mes krerëve të Lëvizjes Vetëvendosje dhe atyre të Lidhjes Demokratike të Kosovës në përpjekje për të formuar…

Macron: Nuk duhet t’i nënshtrohet antisemitizmit

Presidenti i Francës Emmanuel Macron tha sot se ai nuk duhet lëshuar pe para  “kthimit të padurueshëm të antisemitizmit” duke…

Rrezikshmëri e ulët për koronavirusin në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës është duke përcjellë me vëmendje zhvillimet në botë në lidhje me pneunominë virale koronavirus. Ministri…

Kurti: Në këto ditët e mbetura do ta rrumbullakojmë marrëveshjen

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti sot ka qëndruar në Prizren me rastin e Ditës Përkujtimore të Holokaustit, ku ka…

Vetëvendosje hesht para takimit me LDK

Asnjë nga zyrtarët e lartë të Lëvizjes Vetëvendosje, përfshirë kryetarin Albin Kurti nuk janë parë te zyrat e partisë para…

Qeveria turke: Presim tërmet 7,5 në Stamboll

Qeveria turke po përgatitet seriozisht për t’u përballur me një tërmet të fuqishëm në Stamboll. Deklarata e ministrit të Brendshëm…

Xhaferi uron Konjufcën

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka uruar kryeparlamentarin Glauk Konjufca, për zgjedhjen e tij në krye…

Flet Yuri Kim për herë të parë si ambasadore, mesazhi në shqip: Ne jemi ende me ju

Ambasadorja e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim mbajti fjalën e parë publike në marrjen e detyrës së saj. Madje ambasadorja…

Veliu: Sot duhet të dihet nëse ka marrëveshje ose jo

Nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu ka thënë se nuk do të heqin dorë nga kërkimi i postit të kryeparlamentari, derisa…

Mustafa paralajmëron takim me Kurtin, shpreh përkushtim për marrëveshje

Lideri i LDK-së Isa Mustafa ka thënë për media se ai beson që do të ketë një takim me kryetarin…