Kurti: Sot pushtetin e shtetin e ka fituar populli, sepse atij i takonte dhe do t’i takojë përherë

Në fjalën e tij të parë pasi ka marrë postin e kryeministrit, Albin Kurti tha se sot po hapet një…

Qiproja bllokon anijen me 80 emigrantë

Autoritetet në Qipro bllokuan një anije me 80 emigrantë në afërsi të bregut lindor të vendit, raportoi sot transmetuesi shtetëror…

Votohet Qeveria Kurti, 66 vota pro dhe 10 abstenime

Me 66 vota pro dhe 10 abstenime, është votuar ekzekutivi  i ri i Kosovës. Kështu, Qeveria Kurti ka marrë votat…

Deputetja e re e PDK-së ia kujton Albin Kurtit akuzat për Isa Mustafën

Deputetja e PDK, Floreta Zejnullahu ka zgjedhur që në fjalimin e saj të parë në legjislaturën e shtatë, t’ia kujtojë …

Erdogan: Riafirmoj se Turqia nuk e njeh aneksimin e jashtëligjshëm të Krimesë

Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, pas takimit në Kiev me homologun e tij ukrainas Volodymyr Zelensky, ka riafirmuar se Turqia…

Kuçi ka një porosi për Albin Kurtin

Deputeti i PDK-së, Hajredin Kuçi, iu është drejtuar kandidatit për kryeministër Albin Kurti se nëse nuk e bën bashkimin kombëtar…

Bajqinovci iu përgjigjet akuzave të opozitës: S’ka më keq se me të akuzuar hajnat

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje Mefail Bajqinovci, ka komentuar akuzat që po bëhen nga partitë opozitare në seancën kur pritet të…

Dy të akuzuarve për shpëlarje parash u konfiskohet pasuria rreth 1 milion euro

Departamenti Special i Gjykatës së Apelit ua ka vërtetuar dënimet me burg me kusht prej dy vjetësh të akuzuarve F.S.…

Studentët e UP-së të bashkuar për mbikëqyrjen e punës së deputetëve

Me moton ‘Boll luajtët me këtë popull’, një numër i studentëve të Universitetit të Prishtinës, në shenjë pakënaqësie ndaj parregullsive…

Qeveria Kurti, deklarohet deputeti Armend Zemaj

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Armend Zemaj beson që sot do të formohen institucionet e reja të vendit. Ai…