105 vjet nga vrasja e Isa Boletinit

Sot bëhen 105 vjet që nga vrasja e pabesë e Isa Boletinit. I lindur më 15 janar 1864 në kullën…

Ja si u themelua Lidhja e Pejës para 122 viteve

Në fund të shekullit 19-të tokat e banuara me shqiptarë u vunë përsëri në rrezik kur fqinjët ballkanikë të shqiptarëve…

​Rinisin të reshurat, paralajmërohen vërshime të reja në këto zona

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), parashikon vërshime të reja. Reshjet të cilat pritet të fillojnë gjatë ditës së sotme, sipas…

Limaj: KQZ-ja është shndërruar në një lojtar politik aktiv

Nisma Socialdemokrate ka reaguar ndaj vendimit të KQZ-së për mos certifikim të partisë dhe të listës së kandidatëve për deputetë.…

LVV: Daka veproi si marionetë në duart e kumbarëve

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj vendimit të Komisionit Qendror Zgjedhor për mos certifikimin e listës së saj për zgjedhjet e…

Hoti: Normaliteti i duhet vendit dhe kjo bëhet vetëm me LDK-në

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka takuar strukturat e degës së parë të Lidhjes Demokratike të…

IHMK paralajmëron vërshime të reja

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, parashikon vërshime të reja. Reshjet të cilat pritet të fillojnë gjatë ditës së nesërme, sipas IHMK-së…

KQZ nuk certifikon listat e LVV-së, AAK-së dhe Nismës

Lista e Lëvizjes Vetëvendosje, AAK-së dhe Nismës Socialdemokrate nuk është certifikuar nga KQZ-ja. Kjo për shkak se nuk kanë larguar…

Ismaili: Në tre muajt e parë të qeverisjes së PDK-së, do të fillojnë shërbimet e sigurimeve shëndetësore

Sigurime shëndetësore, barna falas për persona me sëmundje kronike, vaksinimin antiCOVID-19 të 70 për qind të popullatës, mjek për çdo…

Hoxhaj: LVV po injoron qytetarët, nuk i respekton proceset demokratike

Kandidati për kryeministër nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka deklaruar se Lëvizja Vetëvendosje po injoron qytetarët…
error: