Xhandarmëria serbe vëzhgon situatën në Bërnjak

Xhandarmëria serbe janë parë sot teksa vëzhgojnë situatën në Bërnjak, pas vendosjes së reciprocitetit me targa nga ana e institucioneve…

EULEX dhuron donacion për SHKK-në

Shërbimi Korrektues i Kosovës në kuadër të bashkëpunimit të vazhdueshëm që gëzon tash e disa vite me Misionin e Bashkimit…

Gjendja në veri e pasqyruar përmes fotografive

Sot është dita e katërt kur forcat e Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës po vazhdojnë të qëndrojnë në Jarinjë…

Përfundon seanca ndaj Salih Mustafës, dëshmitari i dytë do të dëgjohet edhe nesër

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë ka filluar të dëgjohet dëshmitari i dytë i Zyrës së Prokurorit të…

Kurti: Strategjia e re e BERZh-it për Kosovën përshpejton ringjalljen ekonomike

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i parë, Besnik Bislimi dhe ministri i Financave, Punës…

Profesionistët shëndetësorë mbështesin lehtësimin e masave, kundërshtojnë grumbullimet

Rënia e rasteve pozitive me COVID-19 në javën e fundi ka krijuar mundësi për rishikim të masave të reja antiCOVID.…

Të hënën fillon mësimi, këto janë masat e reja që pritet të miratohen nga Qeveria

Kryetarët e Komunave kanë mbajtur një takim virtual me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia për të diskutuar situatën lidhur me…

PSD dorëzon kallëzim penal kundër ministrit Vitia

Partia Socialdemokrate ka dorëzuar të enjten kallëzim penal kundër ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia, për lirim të masave anti-COVID, në…

Rakiq pretendon se situata është e tensionuar në veri: Asociacioni e zgjidh këtë çështje

Ministri për Komunitete dhe Kthim, njëhrit kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, pretendon se sot situata në veriun e vendit…

​Dy të vdekur dhe 133 raste të reja me COVID-19

Dy të vdekur dhe 133 raste të reja me COVID-19 janë raportuar në 24 orët e fundit në Kosovë. kështu…
error: