Kurti: Ne si politikanë kemi për obligim të jemi në shërbim të qytetarëve

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, gjatë vizitës së tij të parë zyrtare në Shqipëri pas marrjes së detyrës, është takuar…

Kryemadhi takon ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi u takua sot me ambasadoren e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim, me të cilën ka…

Protestuesit me ultimatum për menaxhmentin e Trepçës

Më shumë se 100 persona kanë protestuar sërish sot para objektit të menaxhmentit të ndërmarrjes Trepça në Mitrovicë, duke shprehur…

Rasti Ivanoviq, gjashtë të akuzuarit deklarohen të pafajshëm

Gjashtë të akuzuarit për vrasjen e Oliver Ivanoviq, sot gjatë seancës për shqyrtimin fillestar në Gjykatën Themelore të Prishtinës, janë…

Kurti deklarohet për marrëveshjet Kosovë-Shqipëri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë vizitës së tij të parë zyrtare në Shqipëri pas marrjes së detyrës, ka folur…

UP që nga sot në pullë postare

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina”, ka promovuar pullën postare me logon e 50 vjetorit për nder të themelimit të Universitetit…

Rama: Serbia s’mund të thotë se po bëjmë Shqipërinë e madhe nëse heqim kufirin

Kryeministri i Kosovës dhe homologu i tij nga Shqipëria kanë folur në konferencën e përbashkët për media në Tiranë në…

Kurti: Kosova s’do t’ia dilte karshi Serbisë pa Shqipërinë

Qeveria e Kosovës dhe Shqipërisë do të fillojnë përgatitjet për mbajtjen e një mbledhje të përbashkët në Shkodër. Kjo u…

Meta: Shpresoj që Qeveria Kurti do të jetë shembull në rajon

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar kryeministrin Albin Kurti për marrjen e detyrës së re, si udhëheqës i ekzekutivit.…

Nis takimi Meta-Kurti

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta po pret në takim, kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin. Ky i fundit pas takimit që…
error: