Gjashtë udhëheqës katalanas dëgjohen në parlament

Ish-nënkryetari i Katalonjës Oriol Hunkueras u soll nga burgu sot për një seancë në Parlamentin e Katalonjës, hera e parë…

Lind fëmijën dhe e fut në lavatriçe, justifikimi shokues në polici

Se çfarë ka ndodhur gjatë natës mes të dielës dhe të hënës, në atë shtëpi në Talitsa të Rusisë, mbetet…

LDK: Skandaloz mos shpenzimi i buxhetit nga ana e komunës

Grupi i Asamblistëve të LDK-së në Prishtinë, ka ngritur shqetësimin për mos shpenzimin e buxhetit rreth 30 milionë e euro…

Rama niset drejt Brukselit, takim me Von der Leyen

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama u nis sot për në Bruksel, ku do të takohet me presidenten e Komisionit Evropian,…

SHBA, partner i pazëvendësueshëm politik e strategjik për Shqipërinë

SHBA është partner i pazëvendësueshëm politik e strategjik për Shqipërinë, deklaroi sot ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e…

Seanca e jashtëzakonshme, kryetari Ahmeti përplaset me asamblistin e VV-së

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit Komunal të Prishtinës në të cilën po diskutohet për mbrojtjen e Liqenit të Badovcit nga…

Seanca për Badocin, asamblistët akuzojnë njëri-tjetrin për fushatë politike

Në Kuvendin komunal të Prishtinës ka nisur seanca e jashtëzakonshme e thirrur nga asamblistët e Partisë Demokratike të Kosovës ku…

Tregtarët kundërshtojnë projektin për Tregun e Gjelbër

Shfrytëzuesit e lokaleve në Tregun e Gjelbër sot kanë protestuar para komunës së Prishtinës lidhur me projektin e tregut të…

Mbledhje e jashtëzakonshme e Kuvendit të Prishtinës për ndërtimet në Badovc

Kuvendi i Prishtinës sot do të mbajë mbledhje të jashtëzakonshme të thirrur nga një pjesë e asamblistëve të partive opozitare.…

Mbahet Samiti për Ballkanin Perëndimor në Bruksel

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca sot do të marrë pjesë në Samitin e kryetarëve të parlamenteve të vendeve…
error: