Katër pasardhësit e mundshëm të Angela Merkel

Pas tërheqjes së njoftuar sot nga Annegret Kramp-Karrenbauer, katër kandidatë potencialë u shfaqën në kampin konservator për të kandiduar për…

Haxhiu premton mbështetje për sistemin prokurorial

Kryesuesi i Këshillit Prokurorial të Kosovës (KPK), Bahri Hyseni, ka pritur sot në takim ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, të…

97% e qytetarëve shqiptarëve mbështesin anëtarësimin në BE

“97% e qytetarëve shqiptarëve mbështesin anëtarësimin në BE, ndërsa 85% e mbështesin plotësisht”. Kreu i Delegacionit të Bashkimit Evropian në…

Patozi: Shqipëria do shkojë në zgjedhje normale në vitin 2021

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi tha sot se shanset për zgjedhje të parakohshme në Shqipëri janë zero. Sipas…

50 vjetori e gjen Universitetin e Prishtinës me shumë mangësi

Edhe pas pesë dekadave pas themelimit të Universitetit të Prishtinës, ky institucion vazhdon të përballet me shumë sfida. Mungesa e…

Spiunohet Mercedes EQS – foto/video

CLA dhe CLS janë tashmë disa nga makinat më ‘të buta’ me dy dyer në shitje sot, por EQS do…

PDK: Osmani do të bojkotohet derisa ajo të ndalojë shkeljet ligjore

Partia Demokratike e Kosovës ka vazhduar me akuza ndaj kryetares së Kuvendit Vjosa Osmani, pasi kjo e fundit deklaroi sot…

AAK nesër vendos se si do e kundërshtojë reciprocitetin

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës nesër pritet të vendos për veprimet që do i ndërmarrë si grup parlamentar karshi idesë…

Konjufca zotohet për fuqizimin e mërgatës 

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës Glauk Konjufca ka takuar sot stafin e ish-Ministrisë së Diasporës e cila tashmë…

Dumoshi kërkon të caktohet vendi për vendosjen e shtatores së Anton Çettës

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, si asambleiste e Kuvendit Komunal të Prishtinës, ka kërkuar sot që në…