Meta pret raportuesen e Parlamentit Evropian, Isabel Santos

Presidenti Ilir Meta priti sot në takim raportuesen e Parlamentit Evropian, Isabel Santos, të cilës i shprehu mirënjohjen për ndihmën…

​Kryeministrin Kurti e uron kancelari i Austrisë, Sebastian Kurz

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pranuar telegram urimi nga kancelari Federal i Austrisë, Sebastian Kurz, i cili e ka…

​Luan Dalipi emërohet këshilltar kryesor i kryeministrit Kurti

Kryeministri Albin Kurti ka emëruar shef të stafit të tij, Luan Dalipin, për të cilin thotë se është i arsimuar…

Osmani për ngushëllime në Gjilan: E kemi ndjerë këtë tragjedi

Në xhaminë e fshatit Cërnicë të Gjilanit, janë hapur dyert për ngushëllime. Të shumtë janë ata që po vijnë për…

Durim Berisha emërohet këshilltar i jashtëm politik i Kurtit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, emëroi sot Durim Berisha si këshilltar të jashtëm politik. Sipas Qeverisë, Durim Berisha…

AAK organizon tryezë për taksën 100 përqind

Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, të hënën në ora 10:00, në hapësirat e Kuvendit të Kosovës, organizon…

Skenderaj ia bën si Mitrovica dhe Vushtrria, të dielën nuk punohet

Komuna e Skenderajt ka vendosur që nga 1 marsi e diela të jetë ditë pushimi për subjektet afariste.   Sipas…

Osmani nga Gjilani premton se do të bëhet Autostrada e Anamoravës

Në ditën kur komuna e Gjilanit, ka vendosur flamujt në gjysmë shtizë për nder të familjes Bllaca, e cila humbi…

Osmani: Të jemi të kujdesshëm deri në sqarimin zyrtar rreth Xhamajkës

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka folur në lidhje me njohjen apo jo të shtetit të Xhamajkës. Osmani…

Anulohet tenderi për autostradën Prishtinë-Gjilan

Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit sot ka anuluar tenderin 110 milionësh të shpallur pa miratim buxhetor në kohën e tranzicionit…