Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​“Subvencionet”, Hoti: Dënim maksimal për fajtorët

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti reagoi pas operacionit të sotëm policor në Agjencinë për Zhvillim të Bujqësisë ku u arrestuan…

Tre të vdekur dhe 461 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit është rritur numri i rasteve të reja me Covid-19 në Kosovë. Sipas raportit të IKSHPK-së,…

​12 persona të arrestuar nën dyshimin për keqpërdorim me subvencione, sekuestrohen 400 mijë euro

12 persona janë arrestuar sot në aksionin policor që është zhvilluar në Agjencinë për Zhvillimin e Bujqësisë dhe në disa…

Përfundon seanca ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK, mbrojtja kërkon 20 korrikun afat për dorëzimin e dosjes paraprake

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes së ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, që është…

Pas bastisjeve Ministria e Bujqësisë thërret konferencë për media

12 persona janë arrestuar në aksionin e sotëm nga Policia e Kosovës dhe janë sekuestruar mbi 400 mijë euro. Personat…

Bajrami jep dorëheqje nga posti i ministres, angazhimin do ta vazhdojë si deputete

Hykmete Bajrami ka dhënë dorëheqje nga posti i ministres së Financave në detyrë. Ajo ka bërë të ditur se angazhimin…

Arrestohet një person i dyshuar për vjedhje të veturës

Njësitet policore në kuadër Stacionit Policor Jugu në Mitrovicë, gjatë natës së datës 24 shkurt 2021, kanë identifikuar dhe arrestuar…

12 të arrestuar dhe mbi 400 mijë euro të sekuestruara në aksionin e sotëm policor

12 persona janë arrestuar në aksionin e sotëm nga Policia e Kosovës dhe janë sekuestruar mbi 400 mijë euro. Personat…

Mbrojtja e Gucatit dhe Haradinajt: Po përballemi me qasje shpërfillëse nga ana e Prokurorisë

Në seancën e radhës mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-drejtuesve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UCK-së, Hysni Gucati…

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës e pakthyeshme

Deputetët e Komisionit të Punëve të Jashtme mirëpritën angazhimin e vazhdueshëm dhe të fortë të Kosovës për të përparuar në…
error: