Gjobiten me nga 500 euro dy persona që po kërkonin lëmoshë në Ferizaj

Dy persona në Ferizaj janë zënë duke kërkuar lëmoshë. Të dy personat e ndaluar nga policia janë gjobitur me nga…

Avioni supersonik i NASA-s do të fluturojë me 1728 km në orë

Avioni supersonik i NASA-s, një vepër e jashtëzakonshme teknologjike, është drejt përfundimit. Mjeti fantastik, i cili do të kryejë udhëtime…

Murati prezanton masën 1.3 të Pakos së Ringjalljes Ekonomike

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati sot ka nënshkruar vendimin për përcaktimin e kritereve dhe kushteve lidhur me…

​Certifikohen 15 pjesëtarë të FSK-së, të trajnuar në fushën e shëndetit mendor

Në Ministrinë e Mbrojtjes sot u mbajt ceremonia e certifikimit të 15 pjesëtarëve të FSK-së, të cilët përfunduan trajnimin në…

Stane e hektarë të djegur në “Bjeshkët e Nemuna”, Morina: Erërat po e shpërndajnë zjarrin

Si pasojë e erërave të forta, janë përhapur vatra të zjarrit në disa pjesë të fshatit Shtupeq i Madh të…

Zjarrfikësit në gjendje të rëndë, paralajmërojnë protesta

Në këto ditë kur Kosova po përballet me shpërthime të vatrave të zjarrit në shumë komuna, zjarrfikësit të cilët janë…

​Berisha për “Ballkani i Hapur”: Nismë destabilizuese, do të përfundojë si flakë kashte

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama thotë se “Ballkani i Hapur” është nismë destabilizuese për një rajon delikat politikisht. Ai tha…

Zjarret në Vlorë, kërkohet evakuimi i njerëzve

Ministri i Mbrojtjes në Shqipëri, Niko Peleshi, bashkë me 40 trupa të Forcave të Armatosura është zhvendosur në zonën e…

Deputetët për tre muaj shpenzojnë rreth 7 mijë euro për shpenzime telefonike

Shpenzimet telefonike të deputetëve të Kuvendit të Kosovës për tre muaj i kanë kushtuar buxhetit të shtetit 6 mijë e…

​Erërat rendojnë situatën me zjarret në Bjeshkët e Nemuna, evakuohen tri familje në Shtupeq

Situata e krijuar nga zjarri në Bjeshkët e Nemuna është rënduar ditën e sotme, për shkak të erarëve më të…
error: