Stuhia anulon fluturimet në Gjermani, vështirësohet trafiku hekurudhor

Rreth 180 fluturime u anuluan sot nga aeroporti i Frankfurtit për shkak të stuhisë, e cila është 15 për qind…

Passat do të kalojë vetëm në elektrikë?

Prodhuesi i makinave gjermane po përgatitë lansimin e modeleve të reja në tregun e makinave elektrike, dhe Passat i famshëm…

Porsche 911 Turbo në fazën e fundit të testimit

Porsche do të prezantojë premierën e modeleve 911 Turbo dhe 911 Turbo S në panairin e ardhshëm të veturave në…

Sateliti i Iranit dështon të arrijë në orbitë

Irani ka dështuar në përpjekjet për të lansuar sot një satelit të prodhimit vendor në orbitë. “Lansimi i satelitit është…

Protestë në Marok kundër planit të Trump për Lindjen e Mesme

Mijëra veta protestuan sot në kryeqytetin maroken Rabat kundër planit të paqes të presidentit të SHBA-së Donald Trump për Lindjen…

Arrestohet personi që deshi të vrasë Trump

Një 25-vjeçar është arrestuar para Shtëpisë së Bardhë në Uashington pasi ai i tha një anëtari të shërbimit sekret se…

Basha bashkëbisedon me qytetarë: Zgjedhjet e lira dhe të ndershme janë zgjidhja

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duke iu përgjigjur komenteve të qytetarëve në rrjetet sociale, thotë se protesta ka pasur…

Netanyahu: Hartat e aneksimit të Bregut Perëndimor do të përfundojnë së shpejti

Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka bërë të ditur sot se Izraeli ka filluar të përgatisë hartat e Bregut Perëndimor, të…

Zvicra me Ligj kundër homofobisë

Në referendumin e sotëm, zviceranët mbështetën fuqishëm ligjin e ri kundër homofobisë pavarësisht kundërshtimit të Partisë Popullore Zvicerane të krahut…

Dronët-vëzhgues parashikojnë katastrofat natyrore

Nuk ishte një sfidë për të vendosur komunikim midis dronëve, por për të krijuar një bateri afatgjate. Zakonisht dronët nuk…
error: