Haradinaj: Edhe me mi ngjallë vëllezërit s’e kisha pranuar ndihmën e Serbisë

Qeveria e Kosovës ka pranuar 1 mijë teste për COVID-19 nga Serbia. Ndaj këtij vendimi ka reaguar deputeti Daut Haradinaj,…

Haliti kërkon ndihmë financiare nga Qeveria për tejkalimin e COVID-19

Kryetari Haliti takon në Prishtinë ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia, drejtorin e Institutit të Shëndetit Publik të Kosovës, Naser Ramadani…

LDK-ja refuzon ftesën e Kurtit, Hoti thotë se kjo qeveri i ka ditët e numëruara

Ish-zëvendëskryeministri, Avdullah Hoti ka thënë se LDK-ja nuk d otë marrë pjesë në tryezën e thirrur nga kryeministri në detyrë,…

Jugu i Italisë: Nëse zbuten masat, do t’i mbyllim kufijtë me Lombardinë

Presidenti i rajonit jugor, më të populluar të Campania, Vicenco De Luca, ka paralajmëruar mbylljen e kufijve me Lombardinë dhe…

Pastrohen pusetat e ujërave të zeza në Prishtinë dhe Fushë Kosovë

Ekipe shtesë të mirëmbajtjes së rrjetit të ujërave të zeza, gjatë ditës së sotme po vazhdojnë me intervenime në puseta…

Këtë verë na pret diçka më e keqe se koronavirusi

Thatësira e madhe, më e madhja në historinë e Shteteve të Bashkuara tashmë ka filluar, thonë shkencëtarët. Ata pretendojnë se…

Kadriaj: Qeveria e VV-së Kosovën e ktheu në lypsare të Serbisë

Deputetja e AAK-së, Time Kadriaj, e ka kritikuar ashpër Qeverinë e Kosovës në detyrë, që ka pranuar 1,000 teste për…

Haradinaj i përgjigjet ftesës së Kurtit

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj përmes një letre iu ka përgjigjur ftesës së kryeministrit në detyrë,…

AKK: Nis zbatimi i pakos emergjente nëpër komuna

Asociacioni i Komunave të Kosovës ka njoftuar se Ministria e Financave dhe Transfereve (MFT) me një letër drejtuar Kryetarëve të…

Sot ritransmetohen video-ligjëratat e së hënës

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, ka njoftuar se video-ligjëratat për mësimin në distancë që janë transmetuar gjatë ditës…